Regióny Komunálne voľby Bratislava Voľby 2022

ZNÁMI ŠPORTOVCI na lukratívnych flekoch? Vieme, či sa to niekomu z nich podarilo

Voliči bývalých športovcov jednoznačne odmietli. ZDROJ: FB R.T.

BRATISLAVA – O post starostov sa v Bratislave uchádzali aj viacerí známi športovci. Svoju kariéru už zavesili na klinec, tak to chceli skúsiť teraz v komunálnej politike. Ako informuje portál tv.noviny.sk, vo voľbách však úplne prepadli.   

 

Poslankyňa parlamentu, niekdajšia semifinalistka juniorského turnaja vo Wimbledone Romana Tabák, kandidovala na post starostky bratislavského Starého Mesta. Získala len 1,4 percenta, hlas jej dalo iba 216 voličov. Zvíťazil Matej Vagač so ziskom 7 633 hlasov.

​Starostom v najväčšej bratislavskej mestskej časti Petržalka chcel byť bývalý 24. hráč tenisového rebríčka ATP Martin Kližan. Dostal však iba 2 657 hlasov, zatiaľ čo jeho protikandidát a víťaz Ján Hrčka zvíťazil s obrovským náskokom – 23 120 hlasov.

V bratislavskej Karlovej Vsi bol jedným z kandidátov na post starostu Ján Krošlák, svojho času 53. hráč sveta, v súčasnosti poslanec Národnej rady SR. Krošláka zakrúžkovalo len 427 ľudí. Na primátorskú stoličku však zasadne Dana Čahojová, ktorú podporilo 9 434 ľudí.