Regióny Bratislava Top

Ako to je s očkovaním ľudí bez domova? Vallo to povedal jasne

očkovanie, obchodné centrum
Zdroj: FB / Bratislava - hlavné mesto SR

BRATISLAVA – V Bratislave zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 už takmer 200 ľudí bez domova i zo zraniteľných komunít. Oznámil to primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Išlo o nízkoprahové mobilné očkovanie a koncom minulého týždňa ho realizovali v dennom centre Domec občianskeho združenia Vagus a v útulku organizácie Domov pre každého. Zaočkovať sa tu prišlo 79 ľudí.

 

“Klientom a klientkám s prípadnými nežiaducimi vedľajšími účinkami sme poskytli po očkovaní starostlivosť v priestoroch mestského karanténneho mestečka na Hradskej, kde je k dispozícii tím sociálnych pracovníkov a zdravotníkov. Očkovalo sa vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson,” spresnilo hlavné mesto na sociálnej sieti.  Vakcináciu zorganizoval intervenčný tím Ministerstva zdravotníctva SR v spolupráci so Záchrannou zdravotnou službou SR a za spoluúčasti neziskových organizácií. Pri prvom júnovom očkovaní bolo proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaných 118 klientov organizácií Odyseus v takzvanom vrakunskom Pentagone, v dennom centre Domov sv. Jána z Boha a v nocľahárni Depaul Slovensko.

Aj touto cestou sa podľa magistrátu posilňuje kolektívna imunita Bratislavy. Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 je zároveň dostupné aj zraniteľným skupinám obyvateľstva. Bratislavská samospráva tvrdí, že Bratislava má ako jediné mesto na Slovensku šancu dosiahnuť kolektívnu imunitu proti ochoreniu COVID-19. Na tento cieľ je potrebné, aby bolo zaočkovaných aspoň 75 percent obyvateľov Bratislavy. Aktuálne je v hlavnom meste zhruba 53 percent obyvateľov zaočkovaných prvou dávkou a 40 percent druhou dávkou vakcíny.