AKTUÁLNE Do obchodov sa dostali 2 NEBEZPEČNÉ potraviny od ZNÁMEJ značky! Nejedzte ich, varuje úrad: TOTO v nich našli

BRATISLAVA – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nevyhovujúce detské potraviny s prekročeným množstvom rezíduí pesticídov. Ide o dojčenské výživy. Spotrebiteľom odporúča, aby ich nekupovali a nekonzumovali, prípadne ich vrátili späť do miesta predaja. Informoval o tom odbor komunikácie ÚVZ SR.

Nevyhovujúcou detskou potravinou je Hello XXL dojčenská výživa s jahodami 200 g od ukončeného 6. mesiaca veku, dátum minimálnej trvanlivosti 11. 12. 2025. Rovnako aj Hello dojčenská výživa s jablkami 100 g od ukončeného 4. mesiaca veku, dátum minimálnej trvanlivosti 08. 10. 2025.

Zdroj: ÚVZ

„V uvedených potravinách bol laboratórnou analýzou zistený obsah rezíduí pesticídov (fosetyl-Al, chlorečnan) v množstvách prevyšujúcich 0,01 miligramu na kilogram. Je to prekročenie legislatívne stanoveného limitu a na základe tohto sa výrobky nepovažujú za bezpečné,“ uviedol úrad.

Zdroj: ÚVZ

Regionálne úrady verejného zdravotníctva prijímajú kroky na stiahnutie uvedených potravín z trhu v SR. Obe potraviny sú v procese hlásenia do systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá RASFF.

Viac o téme: nebezpečné výrobky, potraviny, sťahovanie z predaja, výživa pre deti

Súvisiace články