Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Na Slovensko sa rúti NEPRÍJEMNÝ jav! Mnohým spôsobí PROBLÉMY: TIETO regióny zasiahne najhoršie, upozorňuje odborník

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Slovákov počas víkendu potrápil prach zo Sahary. Vyskytol sa vo viacerých častiach našej krajiny. Situácia však ešte nekončí, lebo v najbližších dňoch totiž príde jeho ďalšia vlna. Najvýraznejšie potrápi tieto lokality.

Mnohí vodiči si v posledných dňoch našli zaspišené autá od tzv. saharského piesku. Ten na naše územia dopadol v stredu (19. 6.) a v piatok (21. 6.).  Mnohým Slovákom tak znepríjemnil život. Najbližšie dni však môžeme očakávať jeho ďalšiu vlnu. Pre tvnoviny.sk to potvrdil meteorológ Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Peter Hrabčák.

„Podľa modelov sa v centrálnom Stredomorí nachádzajú výraznejšie mračná prachu. Tie by mali postupovať na sever, až zavítajú aj na Slovensko. Dôjde k tomu zo stredy (26. 6.) na štvrtok (27. 6.). Tentoraz by malo ísť o menšie množstvo ako naposledy, no zrejme ho spozorujú ľudia naprieč celým Slovenskom,“ prognózuje meteorológ.

Hrabčák vupozornil na lokality, kde ho s najväčšou pravdepodobnosťou spadne najviac. „Vzhľadom na posun z južnej Európy saharský prach najvýraznejšie potrápi ľudí na juhu Slovenska, predovšetkým v oblasti Podunajskej nížiny a Žitného ostrova,“ uzavrel.

Najbližšie dni teda opäť môžeme očakávať zaprášené cesty a predovšetkým autá či záhradný nábytok. Ak ste plánovali upratovanie a umývanie okien, radšej s tým ešte počkajte.