Regióny Bratislava Top

AKTUÁLNE! POLICAJTI ZADRŽALI šéfa bratislavského EKO-podniku Vladimíra Mikuša: Dôvodom sú úplatky

Zdroj: Bratislavské Nové Mesto

BRATISLAVA – Policajný zásah sa odohral v piatok. Podľa informácií zoznam.sk zadržali muži zákona Vladimíra Mikuša riaditeľa EKO-podniku verejnoprospešných služieb v Bratislavskej mestskej časti Nové Mesto.

 

Správu o zadržaní poslanca a riaditeľa EKO-podniku Vladimíra Mikuša pre zoznam.sk potvrdil aj starosta Bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý, “V piatok popoludní polícia zadržala riaditeľa EKO podniku verejnoprospešných služieb Vladimíra Mikuša. Obvinený je z prijatia úplatku od nájomcu parkoviska pri Tržnici na Trnavskom myte.

Telefón poslanca Vladimíra Mikuša je momentálne nedostupný. Podarilo sa nám však získať jeho reakciu, ktorý zadržanie políciou potvrdil. „Bolo to moje osobné zlyhanie, úprimne to ľutujem. Cítim, že som v jednom okamihu chybným rozhodnutím prišiel o dôveru mestskej časti a preto sa vzdal funkcie riaditeľa EKO podniku,“ konštatoval Mikuš po prepustení z cely predbežného zadržania.

“Miestny úrad v reakcii na tieto udalosti plánuje skontrolovať zmluvy a objednávky tovarov a služieb, ktoré EKO podnik v poslednom období uzavrel,” informoval v závere správy pre zoznam.sk starosta Kusý.

Informácie o zadržaní poslanca bratislavskej mestskej časti Nové Mesto už rieši aj jeho poslanecký kolega Jakub Mrva. “Podľa ešte nepotvrdených informácií si polícia prišla po riaditeľa novomestského Ekopodniku V. Mikuša pri preberaní úplatku a vzala si ho v putách,” napísal na sociálnej sieti Mrva.

Mikuš mladší bol tiež pravou rukou bratislavského mestského poslanca Tomáša Korčeka (upozornil na to na sociálnej sieti poslanec Jakub Mrva). Korčekovo meno  figurovalo v kauze čerpania takzvaných koronadotácií. Spolu s ďalšími dvomi poslancami Rastislavom Tešovičom a Soňou Svoreňonou sa po prevalení tejto kauzy vzdali svojho členstva v jednotlivých dozorných radách bratislavských mestských podnikov.

Mikuš sadol na stoličku riaditeľa EKO-podniku v máji 2020. Ako riaditeľ má na starosti správu a údržbu ciest, ihrísk či športovísk. Výborové konanie na túto pozíciu začalo v apríli. Komisia, ktorá pozostávala z miestnych zamestnancov, vyberala  z 5 kandidátov. Výsledky volieb do vedenia EKO-podniku však sprevádzali nejasnosti.

Na voľbu hneď po zvolení Mikuša zareagoval aj poslanec Miestneho zastupiteľstva v Novom Meste Martin Vlačiky, ktorý ju na svojej sociálnej sieti odsúdil, „podľa môjho názoru je to konflikt záujmov, minimálne v etickej rovine. Myslel som si, že doba, keď poslanci riadili komunálne podniky (a riadne tam “bačovali“), je už za nami,“

Policajti nám potvrdili, že v tejto veci “bolo začaté trestné stíhanie pre zločin prijímania úplatku a  podplácanie. Doposiaľ vyšetrovateľ NAKA obvinil jednu osobu a vyšetrovateľ podal návrh na jej väzobné stíhanie. Vzhľadom na štádium konania a skutočnosť, že niektoré rozhodnutia v danej veci nie sú doposiaľ právoplatné, nie je možné poskytnúť viac informácií.”

(V článku bola uvedená nepravdivá informácie, že obvinený poslanec Vladimír Mikuš je synom bývalého poslanca za SDKU Jozefa Mikuša. Táto informácia sa nezakladá na pravde. Jozefovi Mikušovi ospravedlňujeme.)