AKTUÁLNE V nemocnici vypukol POŽIAR! Na miesto vyslali množstvo hasičov: Hlásia aj ZRANENÚ osobu

PEZINOK – V piatok (5.7.) krátko po 19:00 hod. bol ohlásený požiar v Psychiatrickej nemocnici Philippa Pinela v Pezinku. Informoval o tom Hasičský a záchranný zbor na sociálnej sieti.

„Na miesto bolo postupne vyslaných 19 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z hasičskej stanice Pezinok, hasičskej stanice Senec a Hasičského a záchranného útvaru hl. Mesta SR Bratislava, s 5 kusmi hasičskej techniky,“ píšu hasiči.

Po ich príchode na miesto udalosti zistili, že „požiar zasiahol jednu z izieb na druhom poschodí budovy. Na miesto bol vyžiadaný aj pretlakový ventilátor pre silné zadymenie. Hasičom sa podarilo požiar lokalizovať.“

Pri udalosti sa zranila jedna osoba, ktorú musela byť prevezená do nemocnice.

Požiar bol založený úmyselne

Aktualizované 6. júla: Polícia vyšetruje okolnosti piatkového (5. 7.) večerného požiaru v psychiatrickej nemocnici v Pezinku. Trestné stíhanie je vedené vo veci zločinu všeobecného ohrozenia v súbehu so zločinom poškodzovania cudzej veci. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

„V jednej z izieb nemocnice bol úmyselným konaním založený požiar, v dôsledku ktorého došlo k zničeniu zariadenia izby ako aj poškodeniu chodby nemocnice,“ priblížil. Celkovú škodu spôsobenú požiarom vyčíslili na približne 40.000 eur.

„Na mieste bol v súvislosti s týmto prípadom obmedzený aj podozrivý muž, ktorý bol následne za asistencie hliadky Policajného zboru prevezený do nemocnice v Bratislave s viacerými popáleninami dolných končatín,“ dodal hovorca.

Viac o téme: aktualizované, nemocnica, Pezinok, požiar, psychiatrické oddelenie, zranenia

Súvisiace články