Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

AKTUÁLNE Valí sa na nás intenzívna VLNA BÚROK! Kedy k nám dorazí a na čo sa pripraviť?

Na naše územie prichádza vlna búrok. ZDROJ: imeteo.sk

SLOVENSKO – Ak ste sa tešili krásnemu letnému počasiu, plného slnečných lúčov a tepla, tak sa pripravte na poriadne sklamanie. Tento týždeň sa môžete so slnkom rozlúčiť. Od utorka totiž na naše územie dorazí silná vlna búrok.

 

Nádherný teplý letný víkend plný slnečných lúčov sa skončil a my sa musíme opäť pripraviť na radikálnu zmenu počasia. To sa začne kaziť už v utorok večer, kedy na naše územie dorazia prvé búrky. Búrková sezóna však týmto dňom len začína. Od utorka budú s nami búrky každý jeden deň. Čo je však horšie, budú aj oveľa intenzívnejšie.

Prvé náznaky búrok sa objavia v utorok popoludní v horských oblastiach. Ako píšu meteorológovia na imeteo.sk, za ich vznik môže studený front. „Od západu totiž do našej oblasti postúpi studený front, ktorý sa v nadchádzajúcich dňoch priamo nad našim územím zvlní a na tomto studenom fronte sa budú tvoriť jednotlivé búrkové vlny,“ uvádza portál.

Na naše územie prídu búrky zo západu v noci, pričom ich bude sprevádzať silný nárazový vietor a prívalové zrážky. Ani počas dňa však k zlepšeniu počasia nedôjde. Studený front sa totiž priamo nad našim územím zvlní a bude sa tu udržiavať niekoľko dní.