Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE VIDEO Extrémy na cestách! Havária AUTOBUSU aj popadané stromy: Tu si dávajte POZOR

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

SLOVENSKO – Teplé jarné počasie nám nevydržalo dlho. Meteorológovia dnes vyhlásili na celom Slovensku výstrahy rôznych stupňov pred silným nárazovým vetrom, ktorý môže mať miestami až silu orkánu. SHMÚ však tiež vydalo výstrahy prvého stupňa pred snežením. Mnohým vodičom na cestách toto extrémne počasie skomplikovalo jazdu. Pzrite si najnovšie výstrahy meteorológov!

 

Meteorológovia od rána varovali pred intenzívnym snežením v mnohých častiach Slovenska. Najhoršie podmienky v jazde majú vodiči na severe Slovenska. Husté sneženie však zasiahlo aj ostatné oblasti. Na výjazde z Huncoviec do Kežmarku je odstavené osobné auto s defektom. Okrem toho sa tam vodiči sťažujú na husté sneženie a silný bočný vietor.

Za Skalkou nad Váhom v smere do Nemšovej je pre zmenu na ceste spadnutý strom, úsek je ťažko prejazdný. Na neupravené cesty pozor medzi Reľovom a Slovenskou Vsou.

Intenzívny dážď spôsobil aj nehodu pri obci Mirkovce na východe Slovenska. Autobus havaroval, pričom s cestujúcimi zišiel z cesty mimo vozovku, na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

Počasie sa nemení ani vo večerných hodinách, vodiči si tak musia dať na cestách pozor. Obzvlášť na týchto úsekoch: V stúpaní na Donovaly z Ružomberka, kde sa šmýka viacero kamiónov, za Svinicou v smere do Košických Oľšian, kde je na ceste spadnutý strom, medzi Cejkovom a Brehovom je viacero popadných stromov, medzi Sedliskami a Benkovcami, kde je na ceste tiež spadnutý strom.