Regióny Bratislava Top

Známeho rapera zadržala v Stupave polícia! “Nie som žiaden feťák,” reaguje Majself

Raper Majself. Zdroj: IG majselfneptun

STUPAVA – Policajti v piatok nad ránom zadržali známeho rapera Michaela Švehlu alias Majselfa. Dôvodom zatknutia má byť podľa našich informácií drogová trestná činnosť. Muzikant sa ohradil, že marihuanu užil pre zdravotné účely. Muži zákona ho po pár hodinách prepustili na slobodu a raper sa v týchto chvíľach pripravuje na koncert v Nitre.

 

AKTUALIZOVANÉ 17:50 o stanovisko rapera..

Majselfa o 1:30 zastavila policajná hliadka, ktorá u neho pri bežnej kontrole našla marihuanu. S raperom policajti vykonávali procesné úkony niekoľko hodín. Aktuálne je už na slobode a redakcii zregionu.sk poslal prostredníctvom svojej PR manažérky Jany Trellovej hlasovú správu, v ktorej celú situáciu ľutuje. Večer plánuje odohrať koncert v Nitre. V sobotu má ďalšie štyri vystúpenia. Podľa Trellovej mal raper u seba malé množstvo drogy a preto ho policajti prepustili.

Informáciu o kontrole nám potvrdila aj polícia. “V súvislosti s Vami uvedenou otázkou, bol dnes krátko po 01:30h zastavený 35- ročný muž hliadkou Pohotovostnej motorizovanej jednotky a podrobený kontrole. Počas nej uviedol, že je užívateľom marihuany a dobrovoľne hliadke odovzdal plastovú nádobu s obsahom marihuany. V súčasnosti sa vykonávajú procesné úkony,” povedal pre zregionu.sk bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Vyjadrenie rapera

Po niekoľkých hodinách od incidentu nám samotný Majself prostredníctvom svojej manažérky poslal hlasovú správu, ktorú citujeme v presnom znení, “Celá vzniknutá situácia ma veľmi mrzí. Predovšetkým kvôli mojej rodine a kvôli mojim fanúšikom. Na druhú stranu by som však bol nerád keby sa celá situácia interpretovala nesprávne, pretože nie som žiadny drogový dealer, nie som žiadny kriminálnik, ani žiadny feťák. Cannabis, ktorý som užil, som užil kvôli terapeutickým účinkom na Crohnovu chorobu, s ktorou bojujem už tri a pol roka a účinky cannabisu na potláčanie určitých symptómov Crohnovej choroby a iných IBD ochorení sú nepopierateľné. Z toho trestnoprávneho hľadiska je to samozrejme neospravedlniteľné a z trestnoprávneho hľadiska ma to aj veľmi mrzí a na druhú stranu z toho ľudského hľadiska som sa len snažil pomôcť svojmu zdraviu a svojmu aktuálnemu stavu. A keďže cannabiss v tomto prípade pôsobí proti bolestiam, ktorými som v danom momente trpel,” hovorí Majself.

Galéria
Rapera Michaela Švehlu zatkli policajti. Zdroj: IG majselfneptun
Rapera Michaela Švehlu zatkli policajti. Zdroj: IG majselfneptun
Rapera Majselfa zadržala polícia. Zdroj: majselfneptun
Poslednú známu skladbu raper naspieval do českého filmu. Zdroj: IG majselfneptun
Majself s Kulim. Zdroj: IG majselfneptun
Majself so svojou ženou Júliou. Zdroj: IG majselfneptun
navigate_before
navigate_next

Muzikant je známy napríklad skladbou Kométa, ktorú naspieval spolu s kapelou Desmod. 35-ročný slovenský raper žije so svojou manželkou a synom v Malackách.