Regióny Bratislava

Bezpečnosť v Devínskej Novej Vsi budú kontrolovať kamery. Ročne ich prevádzka vyjade desiatky tisíc

Zdroj: TASR / Paul Martinka

BRATISLAVA – Na bezpečnosť a verejný poriadok v bratislavskej Devínskej Novej Vsi budú dohliadať pomocou 16 kamier. Záznamy z nich budú nepretržite sledovať pracovníci operačného centra a pri monitoringu sa budú striedať piati operátori. Informovala o tom mestská časť na svojej webovej stránke. Náklady súvisiace s prevádzkou systému sú 80-tisíc eur ročne.

 

V prípade identifikovania priestupku, trestného činu, ale aj možnej hrozby narušenia verejného poriadku operátor kontaktuje štátnu alebo mestskú políciu. Operačné centrum bude taktiež monitorovať dopravnú situáciu. “Počas pilotnej prevádzky v máji sa už pomocou kamier podarilo prekaziť prejavy sprejerského vandalizmu, taktiež sa podarilo zachrániť človeka, ktorý odpadol na ulici a po rýchlej reakcii operátora prišla pomoc zdravotníkov včas,” píše sa na stránke mestskej časti.

„Náklady sa nám vrátia v podobe, že verejný i súkromný majetok bude v oveľa väčšom bezpečí,” povedal starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír. Dodal, že realizácia operačného centra je ďalším krokom k tomu, aby bola Devínska Nová Ves najmodernejšou mestskou časťou Bratislavy.