Bič na futbalových chuligánov pred duelom Trnava – Slovan. Policajti majú špeciálnu novinku, budú aj extra vysoké pokuty

TRNAVA – Trnavská polícia sa pripravuje na nedeľný (18. 9.) futbalový zápas medzi futbalovými mužstvami FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava, pri ktorom organizátor stretnutia premiérovo využije biometriu tváre. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

 

Na základe informácií a po dohode s organizátorom bol zápas označený ako rizikový. „Aj na základe operatívnych informácií a skúseností z predošlých zápasov rozhodol veliteľ bezpečnostných opatrení o nasadení viacerých útvarov. Vypomáhať budú počas podujatia aj desiatky policajtov z najbližších krajov. Okrem poriadkovej polície budú k dispozícii aj policajti z odboru služobnej kynológie a hipológie. V uliciach mesta bude niekoľko hliadok dopravnej polície, ale aj operatívnych hliadok z kriminálnej polície. Pripravení budú zasiahnuť aj policajti antikonfliktného tímu,“ uviedla Linkešová. S cieľom zvýšenia bezpečnosti na štadióne a identifikácie problémových fanúšikov zaviedol organizátor na vstupe povinnú biometriu tváre.

 

Polícia pripravuje extrémne bezpečnostné opatrenia na zápas Trnava – Slovan. ZDROJ: archív zoznam.sk

„Okrem bezpečnostnej prehliadky na zakázané predmety, ako sú alkohol a pyrotechnika, sa každý na vstupe podrobí aj snímaniu tváre. Proces vstupu sa pre účastníkov podujatia predĺži. Organizátor otvorí preto turnikety dve hodiny pred zápasom,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa. Z dôvodu zabezpečenia verejného poriadku a sprevádzania fanúšikov na futbalový štadión bude približne v čase od 14.00 do 21.00 h úplne uzavretá Kollárova ulica. „Vzhľadom na to, že zápas je označený ako rizikový, sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok. Maximálna výška je 1000 eur v blokovom konaní,“ informovala Linkešová.

Viac o téme: alkohol, bezpečnostné opatrenia, biometria tváre, chuligáni, fanúšikovia, futbal, pyrotechnika, Slovan, Trnava, ultras, vyšetrovanie

Súvisiace články