Regióny Bratislava

Boj proti znečisťovaniu sa pretavil aj do pohrebníctva. Táto prevádzka od januára ruší výrobu vencov a kytíc z plastov

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Pohrebníctvo mesta Bratislavy – Marianum od januára 2020 ruší výrobu vencov a kytíc vyrábaných vo svojej dielni, na ktoré boli doteraz použité plastové a iné neekologické materiály. Mestská organizácia bude od nového roka vyrábať vo svojej dielni kvetinovú výzdobu len zo živých kvetov či zo sušených materiálov, výlučne však stopercentne prírodných.

 

“Naším cieľom je zásadne zmeniť prístup organizácie Marianum k ochrane životného prostredia konkrétnymi krokmi a prispievať konkrétnymi činmi, nielen k zberu a spracovaniu odpadu vytváraného na cintorínoch, ale zamedziť tvorbe neekologického odpadu pri výrobe vencov, ikebán a kytíc vo svojej výrobni a viazarni,” informoval TASR riaditeľ Marianumu Boris Šramko.

Marianum zároveň bude od nového roka realizovať kremácie zosnulých v bratislavskom krematóriu výlučne v truhlách, ktoré sú vyrábané stopercentne z dreva, nie z lepených materiálov, pri ich spracovaní boli použité len ekologické materiály (ekomoridlá a ekolaky) a na výzdobu boli použité iba prírodné materiály.