Bratislava

Bratislava: Kandidatúru na starostu Starého Mesta zvažuje aj poslanec M. Borguľa

Bratislava 12. augusta (TASR) – Kandidatúru na starostu bratislavského Starého Mesta zvažuje aj miestny poslanec Martin Borguľa, ktorý zároveň sedí v mestskom i krajskom zastupiteľstve. Začal preto so zbieraním podpisov pod nezávislú kandidatúru. Tú oficiálne ohlási, keď bude vidieť dostatočnú podporu od občanov.
“Napriek tomu, že som dávnejšie vyhlásil a vo svojom vnútri sa zaprisahal, že na starostu kandidovať nebudem, po tom, ako vidím, čo sa deje v Starom Meste v prospech finančných skupín, ako vnímam pasivitu celé volebné obdobie, keď je vedenie Starého Mesta aktívne len tesne pred voľbami, ako vidím odborne slabých kandidátov s nulovými skúsenosťami v komunálnej politike, rozhodol som sa zbierať podpisy,” uviedol pre TASR Borguľa.
V súčasnosti sa stretáva s obyvateľmi mestskej časti a rozpráva sa s nimi o najpálčivejších problémoch. Chcú podľa neho vidieť zásadné zmeny v oblasti čistoty, zelene, parkovania či bezpečnosti, teda žiadne predvolebné kozmetické úpravy. “Ak zistím, že mám dostatočnú podporu, tak budem kandidovať na starostu,” doplnil Borguľa. Na otázku, či podobne ako v minulosti uvažuje aj o primátorskom poste, odpovedal záporne. “Na primátora kandidovať nebudem a rovnako nebudem kandidovať na miestneho poslanca,” dodal Borguľa.
Do boja o funkciu starostu Starého Mesta už vstúpila dizajnérka a aktivistka Dana Kleinert z tímu okolo kandidáta na primátora Bratislavy Matúša Valla, ktorú podporuje hnutie Progresívne Slovensko a strana SPOLU – občianska demokracia. Kandiduje aj urbanistka, bývalá odborná zamestnankyňa bratislavského magistrátu a súčasná poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Zuzana Aufrichtová. Tá je spoločnou kandidátkou strán SaS, Zmena zdola a OKS a hnutí OĽaNO, Sme rodina a NOVA. O kreslo chce zabojovať IT konzultant Michal Šulek ako kandidát iniciatívy .TERAZ v spolupráci so Stranou moderného Slovenska. Súčasný starosta Radoslav Števčík sa zatiaľ k opätovnej kandidatúre oficiálne nevyjadril.