Regióny Bratislava

Bratislava očakáva počas mája o desiatky tisíc návštevníkov viac ako zvyčajne. Dôvodom sú majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Bratislava očakáva počas mája o desiatky tisíc návštevníkov viac ako zvyčajne. Dôvodom sú majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa v meste začínajú v piatok 10. mája. Bratislavská organizácia cestovného ruchu – Bratislava Tourist Board (BTB) na to reaguje novými “hokejovými” mapami mesta, špeciálnymi fotopointami, zvýšením množstva informačných bodov a aj interaktívnym stánkom vo fanzóne.

Zámerom hlavného mesta je podľa BTB využiť pozitívne vnímanie hokejových majstrovstiev a propagovať nielen samotný šampionát, ale aj Bratislavu ako turistickú destináciu. “Hokejový šampionát je jedinečná príležitosť, keď sa Bratislava globálne dostane nielen do pozornosti fanúšikov športu, ale aj širokej verejnosti,” povedala predsedníčka predstavenstva BTB Alžbeta Melicharová. Od februára je spustená na sociálnych sieťach v Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku, Taliansku a Česku kampaň, kde v krátkych videopozvánkach rodáci z krajín, zúčastňujúcich sa na šampionáte, pozývajú v ich rodnom jazyku nielen na hokej, ale aj na návštevu Bratislavy. V priebehu šampionátu budú počas živého vysielania v televízii v Rakúsku a Nemecku aj reklamné spoty o Bratislave.

“Naším cieľom je zároveň, aby celé mesto žilo hokejom a aj ľudia, ktorí nie sú fanúšikovia hokeja, vedeli o šampionáte. Preto sme v spolupráci s mestom určili desať miest, kde umiestnime zaujímavé fotopointy s tematikou Bratislavy ako hosťujúceho mesta hokejových majstrovstiev,” uviedla Melicharová. BTB vytvorila pre návštevníkov špeciálne anglicko-nemecké mapy s vyznačením fanzóny a Zimného štadióna Ondreja Nepelu, liniek MHD, záchytných parkovísk, atraktivít a iných dôležitých informácií.

Pripravené sú tiež infopointy na hlavnej železničnej a autobusovej stanici, na Železničnej stanici v Petržalke, na bratislavskom letisku, v osobnom lodnom prístave či v pontónovom prístave. Taktiež v centre mesta na Klobučníckej ulici a na Hviezdoslavovom námestí. Špeciálnym infopointom bude interaktívny stánok vo fanzóne pri Istropolise na Trnavskom mýte. Prezentačné videá môžu návštevníci vidieť aj priamo na štadióne. Organizácia BTB vytvorila aj hokejovú sekciu na webe visitbratislava.com.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji budú na Slovensku v Bratislave a Košiciach od 10. do 26. mája.