Regióny Bratislava Top

Bratislava rozširuje okruh záujemcov o vakcínu bez ohľadu na vek. Má to však podmienku

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – V Bratislavskom samosprávnom kraji sa vakcíny proti koronavírusu dočkajú aj ďalší záujemcovia z radov mladších. Predseda kraja Juraj Droba totiž oznámil, že otvárajú registráciu náhradníkov pre ďalšie diagnózy. Problémy však stále robí počet vakcín aj rezervačný systém. 

 

“V Bratislavskom kraji podľa nás nastal čas, kedy by sme mali registráciu otvárať pre ďalšie skupiny. Náš náhradnícky formulár sme preto rozšírili o pacientov s chronickými chorobami bez ohľadu na vek, nemusia byť ani držiteľmi ŤZP,” uviedol Droba.  Záujemcov následne budú volať podľa kombinácie zdravotného stavu a veku. S registráciou sa tak podľa neho ponáhľať netreba.

Prihlásiť sa ako náhradník je možné TU. 

Problémy

O očkovanie je podľa Drobu veľký záujem. “Ten však prevyšuje počet vakcín, a preto ich musíme deliť spravodlivo,” dodáva. Na to, že v počte zaočkovaných sú limitovaní množstvom očkovacích látok, ktoré majú k dispozícii, upozorňoval už pred pár týždňami, keď otváral v hlavnom meste veľkokapacitné očkovacie centrum na Národnom futbalovom štadióne. Okrem toho očkuje Bratislavský kraj ešte aj na poliklinike v Karlovej Vsi. Doteraz podali viac ako 25-tisíc vakcín.

Ďalší problém však vidia v registrácii, ktorú má pod palcom štát. “Spustenie čakárne niektoré síce vyriešilo, ale iné prinieslo. Napríklad stovky ľudí, ktorí sa tento víkend zaregistrovali a dostali termín, aj keď na nich ešte neprišiel rad. Mnohí z nich v dobrej viere, že idú ako náhradníci na poslednú chvíľu,” sťažoval sa iba pred dvomi dňami Droba s tým, že ľudí potom museli posielať preč. Apeluje na to, aby mali rezervácie v rukách samotné župy.