Regióny Bratislava Top

BRATISLAVA: Starostovia a primátor práve rozhodli, čo so školami od pondelka

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Zástupcovia bratislavských mestských častí spolu s primátorom pred pár minútami rozhodli, či deti v hlavnom  meste pôjdu od zajtra do škôl a škôlok. Do úvahy zobrali aj odporúčanie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktoré neodporúča otvárať školy a škôlky. A to aj napriek tomu, že Bratislava je v bordovej zóne, nie v čiernej.

 

„Stretnutie kolegov s primátorom skončilo pred malou chvíľou. Naším cieľom je jednotný postup, ako zriaďovateľov základných škôl a škôlok. Dohodli sme sa, že od zajtra (od pondelka pozn. red) deti pokračujú naďalej v dištančnom vzdelávaní tak, ako doteraz,“ informoval zoznam.sk a topky.sk starosta mestskej časti Lamač Lukáš Baňacký. Školské kluby a škôlky budú otvorené len pre ľudí z kritickej infraštruktúry tak, ako to bolo doposiaľ.

K otvoreniu škôl sa opäť podľa Baňackého plánujú stretnúť v priebehu budúceho týždňa, aby zhodnotili pandemickú situáciu a vyhodnotili návrat detí do škôl  a škôlok od ďalšieho týždňa.

„Bratislavský kraj vykazuje vysoký podiel prítomnosti britskej mutácie nového koronavírisu. Napriek pripravenosti škôl, zodpovednému prístupu zo strany našich učiteľov a ich odhodlania materské a základné školy otvárať, považujeme ich fungovanie za rizikové,“ vysvetlil starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Odloženie otvorenia škôl vysvetľuje mestská časť aj zodpovednosťou voči učiteľom a rodinám. „Aj touto cestou, prosím, všetkých rodičov, aby chápali toto naše rozhodnutie a naďalej dodržiavali všetky nariadenia a postupy kompetentných orgánov a inštitúcií,“ povedal Zaťovič. „Nechceme, aby si rodičia museli vyberať medzi vzdelaním a možným zdravotným rizikom,” dodal.