Regióny Bratislava

Bratislavčania pozor. Počas striebornej nedele sa uskutoční Dobrý trh v Starej tržnici a jej okolí

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Počas striebornej nedele 15. decembra sa v bratislavskej Starej tržnici a jej okolí uskutoční Dobrý trh. Uviedla to Lívia Gažová z PR oddelenia podujatia v tlačovej správe. V ponuke Dobrého trhu budú potraviny, darčeky, zero waste domáce potreby či knihy.

 

Okrem Starej tržnice a jej okolia plánujú organizátori trh rozšíriť aj na Klobučnícku ulicu, a podujatie tak prepojiť s vianočnými trhmi na Hlavnom námestí. V rámci podujatia Dobrý trh sa budú môcť návštevníci zúčastniť komentovanej prehliadky Kláštora sv. Uršuly, bezplatne môžu vstúpiť aj do Múzea J. N. Hummela a do podzemia Starej tržnice. Na pódiu pred budovou tržnice sa budú konať počas celého dňa koncerty.

Podobne ako vianočné trhy na Hlavnom námestí aj Dobrý trh sa bude niesť v bezodpadovom duchu. “Návštevníci odovzdajú odpad na špeciálnych triediacich staniciach, kde im so separovaním odpadu pomôžu dobrovoľníci. Podujatie sa snaží redukovať zbytočný odpad a platí na ňom zákaz jednorazových plastov,” vysvetlila Gažová. Vratné poháre budú môcť návštevníci vrátiť nielen na Dobrom trhu ale aj na Hlavnom Vianočnom trhu.

V rámci podujatia budú organizovať aj diskusie, napríklad o čistote ovzdušia. Na túto tému sa vyjadria hostia z iniciatívy Za čisté ovzdušie, hostia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) a z Inštitútu environmentálnej politiky. “Súčasťou programu bude aj výstava Zastúpenia Európskej komisie s názvom 2030 is Now a výstava Ženské práva sú ľudské práva, ktorú pripravila Holandská ambasáda,” dodala na záver Gažová.