Bratislavské kúpaliská sú pripravené: Päť z nich otvára sezónu už v sobotu

BRATISLAVA – V sobotu (15. 6.) predpoludním sa otvoria bratislavské mestské kúpaliská. „Od 09.00 h začnú vítať prvých návštevníkov na kúpaliskách Rosnička, Tehelné pole, v Lamači i Krasňanoch, rovnako na prírodnom kúpalisku Zlaté piesky,“ informovala Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta SR Bratislavy.

Ku kúpaliskám, ktoré STaRZ spravuje, pribudne túto sezónu aj kúpalisko Mičurín, spolu s kúpaliskom Rača a Delfín by malo byť otvorené následne v júni.

„I napriek nárastu prevádzkových nákladov ostávajú ceny v porovnaní s minulým rokom, nezmenené,“ informoval riaditeľ STaRZ Ladislav Križan. Pripomenul, že mestská organizácia pred otvorením sezóny investovala do rekonštrukcie niektorých bazénov a technológií, tiež do údržby areálov a sociálnych zariadení či nových prvkov.

„Na vybraných kúpaliskách spúšťame túto sezónu aj používanie vratných pohárov v rámci gastro ponuky,“ dodal Križan. Vysvetlil, že krok je reakciou na neustále sa zvyšujúci odpad z gastro prevádzok.

Viac o téme: kúpaliská, letná sezóna, otvorenie

Súvisiace články