Regióny Bratislava

Bratislavské mestské časti využívajú leto na mnohé rekonštrukcie. Toto sú najčastejšie

Zdroj: TASR / Roman Hanc

BRATISLAVA – Viaceré bratislavské mestské časti využívajú letné počasie na rekonštrukcie a opravy, ktoré nie je možné urobiť počas nepriaznivého počasia. Mestské časti sa zameriavajú napríklad na opravy škôl a škôlok, dlažieb, nového značenia prechodov pre chodcov, opravy ciest alebo výstavbu a opravu ihrísk. O svojich aktivitách informujú prostredníctvom sociálnych sietí.

 

Najväčšia bratislavská mestská časť Petržalka toto leto stihla nanovo namaľovať vodorovné dopravné značenia a všetky priechody pre chodcov na komunikáciách III. a IV. triedy, ktoré má mestská časť v správe. “Maľovanie dopravného značenia začala robiť dodávateľská firma v spolupráci s oddelením správy majetku miestneho úradu v júni. V najbližšom čase plánuje mestská časť obnovovať farbu aj na cyklonájazdoch a žltých nájazdoch retardérov,“ uviedla hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Občianske združenie (OZ) Stopa Slovensko, ktoré pomáha ľuďom bez domova, v spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto počas leta poupratovali obľúbený park Medická záhrada. Okrem upratania samotnej záhrady očistili taktiež lavičky, ktoré znehodnotili sprejeri. „Na Facebooku sme videli poškodené lavičky v Medickej a negatívne reakcie ľudí. Oslovili sme preto Staré Mesto, že by sme im v rámci nášho integračného programu pomohli tento problém vyriešiť. So Starým Mestom sa poznáme, vedia o našej práci, verili, že to spravíme dobre,” povedal štatutár OZ Stopa Pavol Sabela.

Opravy na školách

Karlova Ves toto leto vyriešila problém s prípojkou k fontáne na Pribišovej ulici, ktorú postavila spoločnosť Strabag, avšak bez prípojky. V roku 2011 sa obnovovala pešia zóna na Pribišovej ulici a súčasťou prác bola aj výstavba novej fontány. Zhotoviteľ však nedostaval vodovodnú prípojku, aj keď v preberacom protokole ku stavbe konštatoval, že všetko je v poriadku. Nevybudovanie vodovodnej prípojky v skutočnosti znamenalo, že vodu manuálne dopĺňal pracovník Verejnoprospešných služieb Karlovej Vsi.

„Počas leta robíme v Rači viacero prác, ktoré možno na prvý pohľad nevidieť, ale sú potrebné,“ uviedol na sociálnej sieti starosta Rače Michal Drotován. V Rači napríklad rekonštruujú športový areál pri základnej škole na Tbiliskej ulici, ktorý plánujú otvoriť v septembri 2019. Ihrisko má slúžiť pre žiakov školy ako aj pre verejnosť. Okrem toho mestská časť stavia novú škôlku na Novohorskej ulici, ktorú plánujú otvoriť v novembri alebo rekonštruovala strechu hasičskej zbrojnice.

Mestská časť Dúbravka podobne ako Rača opravuje školy. „Letné prázdniny sa v našej mestskej časti nesú každý rok v znamení rekonštrukcii školských a predškolských zariadení. Tento rok rekonštruujeme kuchyne v materských školách, vymieňame PVC, nové plastové okná a realizujeme všetky potrebné opravy,“ uviedla mestská časť na svojej facebookovej stránke. Okrem toho Dúbravka pripravuje nové ihrisko v materskej škole Bullova, ktoré otvoria v septembri.