Regióny Bratislava

Bratislavské Staré Mesto dočasne upravuje podmienky vjazdu do pešej zóny

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Bratislavské Staré Mesto dočasne upravuje podmienky vjazdu do pešej zóny historického centra mesta. Reaguje tak na nepriaznivý vývoj pandémie nového koronavírusu. Mestská časť však upozorňuje, že napriek dočasnému povoleniu vjazdu nie je parkovanie v pešej zóne stále povolené. V súlade s legislatívou obnovila tiež povolenia na ambulantný a trhový predaj. TASR o tom informoval hovorca Starého Mesta Matej Števove.

 

Od pondelka (18. 1.) tak bude vjazd do pešej bude umožnený nielen tým, ktorí majú vybavené povolenie, tzv. vjazdku, ale dočasne aj tým, ktorí potrebujú vjazd do zóny na zabezpečenie nevyhnutných potrieb obyvateľov pešej zóny, napríklad dovoz stravy pre dôchodcov. Cieľom je zjednodušiť ich zabezpečenie. “Mestská polícia a inšpektori verejného poriadku mestskej časti budú zároveň kontrolovať, či títo vodiči v zóne zotrvajú len na nevyhnutný čas,” zdôraznil Števove.

Mestská časť zároveň v súlade s legislatívou obnovuje vydávanie povolení na ambulantný a trhový predaj, ktoré bolo dočasne pozastavené. Vydávanie povolení obnovila v lehotách správneho poriadku v súlade s platnou legislatívou.

“Súčasťou povolení je tiež usmernenie dodržiavať všetky aktuálne platné nariadenia a opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR vydané v súvislosti so súčasnou epidemiologickou situáciou a zamedzením šírenia ochorenia COVID-19,” podotkol Števove.