Regióny Bratislava

Bratislavské Staré Mesto pracuje na tom, aby zaočkovalo svojich seniorov

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

BRATISLAVA – Bratislavské Staré Mesto pracuje na tom, aby boli v najbližšej dobe zaočkovaní aj klienti Seniorcentra na Podjavorinskej ulici. Seniori sú aktuálne po testovaní antigénovými testami na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom, zaočkovaní sú momentálne takmer všetci zamestnanci tohto zariadenia pre seniorov. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

 

Riaditeľ Seniorcentra Matej Alex vníma očkovanie ako “vykúpenie zo situácie”, ktorá trvá rok, a cestu, ako sa z toho dostať. “V zariadeniach pre seniorov žijeme už takmer rok v napätí a strese, seniorom to prináša výrazné obmedzenia v ich životoch. Prišli úplne o osobný kontakt s blízkymi, prípadne je výrazne obmedzený,” zhodnotil Alex. Seniorom chýbajú podľa neho obľúbené skupinové aktivity, napríklad besedy, koncerty či canisterapia.

Po zaočkovaní klientov Seniorcentra by mohli prísť na rad aj všetci seniori, ktorých má Staré Mesto zo všetkých mestských častí najviac. Bližšie informácie však zatiaľ samospráva nemá. “Zisťujeme intenzívne možnosti zriadenia vakcinačného miesta pre Staré Mesto. My sme pripravení. Keď sa vo veci ponúknutej spolupráce niečo zmení, budeme informovať,” poznamenala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová s tým, že očkovanie je zatiaľ výhradne pod gesciou štátu. S očkovaním v domovoch sociálnych služieb sa začalo v pondelok (18. 1.), v Bratislave sa očkovali zamestnanci a klienti zariadení v Ružinove či Petržalke.