Regióny Bratislava

Bratislavskí vodiči, pozor! Pre havarijný stav uzavrú most na Bojnickej ulici

Ilustračná fotografia, Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Pre havarijný stav bude v podvečerných hodinách v stredu (27. 11.) do odvolania uzavretý most ponad železničnú trať na Bojnickej ulici v Bratislave. Most bude uzavretý pre všetky vozidlá aj chodcov. Informuje o tom mesto Bratislava na sociálnej sieti.

“Predbežná správa z diagnostiky, vypracovaná Stavebnou fakultou Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, konštatovala rozsiahlu delamináciu krycej vrstvy a výraznú koróziu výstuže v konštrukcii mosta. Most v tomto havarijnom stave je nutné uzavrieť pre všetku dopravu dovtedy, kým sa nevykoná prepočet zaťažiteľnosti a následne prijmú vhodné opatrenia,” vysvetlilo mesto.

Obchádzková trasa na Žabí majer povedie zo Starej Vajnorskej cez železničné priecestie, okolo Kalného jazera, cez Staviteľskú a Pribylinskú smerom na Bojnickú. “Aktuálne sa realizujú úpravy železničného priecestia pri Kalnom jazere, aby bol umožnený prejazd aj vozidiel dlhších ako desať metrov. Most na Bojnickej bude uzavretý ihneď po dokončení úprav na priecestí a umiestnení dopravného značenia,” spresnil magistrát.

Linka MHD číslo 57 bude premávať iba medzi zastávkami Zlaté piesky a Žabí majer. Od zastávky Zlaté piesky, kde je možný prestup na električku číslo 4 a autobusy 53, 56 a 65, bude pokračovať cez železničné priecestie okolo Kalného jazera, cez Staviteľskú, Pribylinskú a Bojnickú, až na zastávku Žabí majer. Tu sa otočí a po rovnakej trase sa vráti smerom na zastávku Zlaté piesky.