Regióny Bratislava

Budú v Bratislave VIANOČNÉ TRHY? Mesto prezradilo, za akých PODMIENOK sa budú konať

BRATISLAVA – Užijeme si tento rok krásne Vianočné trhy? Mesto Bratislava i bratislavská mestská časť Staré Mesto to majú v pláne, avšak ich režim sa prispôsobí v tom čase aktuálnej pandemickej situácii. Mesto nevylučuje, že ak nebubude situácia kritická, zváži otvorenie trhov. Mestská časť Staré Mesto pripravuje trhy na Hviezdoslavovom námestí, tiež však nechýbajú obmedzenia.

 

Tie mestské by sa mali konať od 26. novembra do 22. decembra na Hlavnom a Františkánskom námestí. Na Hviezdoslavovom námestí ich organizuje Staré Mesto. Nesľubuje ich však v takej miere, ako sú návštevníci zvyknutí z minulých rokov, chýbať bude aj klzisko. “Prihlasovanie na komerčné stánky bolo uzatvorené a boli vyhlásení úspešní uchádzači. V najbližších dňoch budú uchádzači podpisovať nájomné zmluvy. V týchto dňoch tiež prebieha prihlasovanie do stánkov pre neziskové organizácie za symbolický nájom,” priblížila hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová. Podľa jej slov sa fungovanie mestských trhov bude prispôsobovať epidemickej situácii aj vzhľadom na povolené limity počtu návštevníkov. “Rátame s priestorovým vymedzením trhov ako hromadného podujatia a kontrolovanými vstupmi. Samozrejme, pokiaľ by bola situácia veľmi kritická, bude vedenie mesta zvažovať aj možnosť nekonania sa podujatia. Aktuálne však podnikáme všetky kroky pre jeho prípravu,” skonštatovala Rajčanová.

Vianočné trhy na “Hviezdku”

Mestská časť sa podľa starostky mestskej časti Staré Mesto Zuzany Aufrichtovej nechce vyhnúť radosti, ktorú návštevníkom trhov prináša gastrosektor. Avšak sa počíta so zmenami. Napríklad stánky by mali byť otočené opačne, chrbtami k sebe. Tým by mali ľudia väčší priestor na rozptýlenie. Ako bezpečný sa podľa úradu javí koncept ambulantného predaja, stánky by mali byť v rozostupoch. Priestor by v nich chcela dať mestská časť aj prevádzkarom z pešej zóny. Tento rok neuvažuje ani s pódiom pre rôzne kultúrno-hudobné vystúpenia, chýbať bude aj klzisko. „Ceníme si ponuku donora klziska, ale vzhľadom na prognózy vývoja situácie klzisko tento rok nebude,“ podotkla starostka Aufrichtová. Na Hviezdoslavovom námestí by ale nemal chýbať vianočný stromček. Podľa poskytnutých informácií  je možné, že dokonca pribudne aj druhý stromček, a to na Rázusovom nábreží.