Regióny Bratislava Ružinov

Buocik sa bude po druhýkrát snažiť o kreslo starostu. Tentoraz ako nezávislý

BRATISLAVA/RUŽINOV- Trhovisko na Miletičovej dnes bolo svedkom kritiky súčasného vedenia mestskej časti Ružinova z úst Jána Buocika. Spolu s tým poslanec oznámil začatie zberu podpisov na svoj druhý pokus o obsadenie pozície starostu Ružinova. Buocik konštatoval, že z finančného pohľadu sa má mestská časť najlepšie v svojej histórii, no nie je to podľa neho nikde vidieť. Za ľuďmi chce okrem podpisov ísť aj s dotazníkom, aby lepšie vedel, čo Ružinov trápi.

Ján Buocik v prípade že sa stane starostom uvoľní svoju stoličku župného poslanca. Mestským poslancom chce zostať aj naďalej. “Je veľmi dôležité mať všetky informácie priamo z mesta, mnohé rozhodnutia, ktoré sa robia na úrovni mesta majú významný dopad na Ružinov”.

Okrem Buocika je pravdepodobné, že sa v jesenných voľbách bude o pozíciu starostu podľa kuloárnych informácií uchádzať aj súčasný starosta Dušan Pekár, riaditeľ Televízie Ružinov Igor Adamec, bývalý starosta Ružinova Slavomír Drozd, župný a mestský poslanec za Ružinov Martin Chren ale aj poslanec NR SR a Ružinova Vladimír Sloboda.

Ján Buocik je právnik a bývalý vicestarosta Ružinova za SDKÚ, v súčasnosti poslanec župy a mesta za Ružinov. V roku 2014 neúspešne kandidoval  za strany SIEŤ, Sloboda a Solidarita, Strana zelených, Most-Híd, SDKÚ-DS na pozíciu ružinovského starostu kedy prehral približne o 2000 hlasov s úradujúcim starostom Dušanom Pekárom (KDH, OĽaNO, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, SMK– MKP, OKS). V bratislavskom mestskom zastupiteľstve fungoval v rámci poslaneckého klubu Most-Híd, ktorý sa marci tohoto roku premenoval na Klub nezaradených poslancov. Do volieb za poslanca Bratislavského samosprávneho kraja v roku 2017 už vstupoval ako nezávislý kandidát, získal 6045 hlasov.

FOTO: Jiří Lebiš