Regióny Bratislava

Český šofér pod vplyvom alkoholu narazil na diaľnici D2 do tlmiča nárazov, opitý bol aj vlakový výpravca

Vodič pod vplyvom alkoholu narazil na diaľnici D2 do tlmiča nárazov. ZDROJ: fb Polícia SR

BRATISLAVA – Vodič pod vplyvom alkoholu narazil na diaľnici D2 do tlmiča nárazov. Hliadka dopravných policajtov bola v pondelok (29. 8.) vyslaná na diaľnicu D2, kde v úseku 54 km v blízkosti odbočky k nákupnému centru došlo k dopravnej nehode.

 

Vodičovi pri dychovej skúške namerali 0,51 mg/l alkoholu, čo predstavuje 1,06 promile. Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vec sa realizuje v tzv. superrýchlom konaní. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Podľa doterajších informácií sa 49-ročný vodič, občan Českej republiky, počas vedenia vozidla týmto úsekom nedostatočne sústredil a neskoro si všimol odbočku. Pri následnom prudkom odbočení narazil do tlmiča nárazov. V dôsledku nárazu vozidlo zostalo stáť krížom cez jazdný pruh. “Pri nehode sa nikto nezranil a celková škoda spôsobená na vozidle, ako aj na zariadení Národnej diaľničnej spoločnosti bola vyčíslená na približne 16.000 EUR,” konštatuje polícia.

Železniční policajti namerali v sobotu (27. 8.) službukonajúcemu výpravcovi vlakov jednej zo železničných staníc v okrese Žilina pri dychovej skúške 1,44 promile alkoholu v dychu (0,69 miligramu/liter). Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Gabriela Kremeňová. Policajti 25-ročnému výpravcovi vlakov obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. “Poverený príslušník PZ muža obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania,” dodala krajská policajná hovorkyňa.