Regióny Bratislava

Cestovanie MHD v Bratislave do Vajnôr a na Rendez bude vďaka buspruhom rýchlejšie

Cestovanie MHD do Vajnôr a na Rendez bude vďaka buspruhom rýchlejšie. Zdroj: imhd.sk

BRATISLAVA – Cestovanie bratislavskou mestskou hromadnou dopravou do Vajnôr a na Rendez bude rýchlejšie ako autom. Na problémovom úseku pri vajnorskom nadjazde totiž mesto nechalo vybudovať tri buspruhy, vďaka ktorým linky 53, 56 a 65 už nebudú musieť stáť v každodenných zápchach a stojace autá predbehnú. Na sociálnej sieti o tom informoval Dopravný podnik Bratislava (DPB).

 

„V čase špičky sa tak cestovanie medzi Zlatými pieskami a centrom Vajnôr skráti o takmer dve tretiny jazdnej doby,“ vysvetlil dopravný podnik. Približne o 10 minút rýchlejšie by mali jazdiť aj autobusy na Rendez.

DPB má tip aj pre samotných Vajnorčanov. Aj keď autobus 53 jazdí priamo až na Trnavské mýto, pre cestujúcich je podľa DPB lepšie na Zlatých pieskoch prestúpiť na rýchlejšiu nadväznú električku 4, ktorá pokračuje na Trnavské mýto, ako aj do centra mesta. „Ušetríte tak ešte viac času, pretože električky nestoja v zápchach,“ doplnil dopravný podnik s tým, že na Zlaté piesky vypravujú iba nové nízkopodlažné a klimatizované električky.