Regióny Bratislava Top

Čo sa to deje na Trnavskom mýte?! Znepokojení ľudia sa dožadujú odpovede

Zdroj: TASR / Dano Veselský

BRATISLAVA – Novomešťanský Ekopodnik zostal zaskočený. Dnes sa totiž na Trnavskom mýte diali veci. Mesto oplotilo pozemok, kde má vyrásť nový park. Už onedlho by mali vysadiť aj platany, ktoré budú chrániť ľudí pred slnkom. Na mieste ale práve v tomto období rozkvitajú krásne čerešne. Ľudia sa pýtajú, čo s nimi bude?

 

Ekopodnik má na starosti tržnicu na Trnavskom mýte. Z pohľadu, ktorý sa im dnes naskytol, preto zostali zaskočení. ,,Zistili sme, že bol oplotený pozemok na Trnavskom mýte kvôli príprave výsadby ,,Platanov” zo strany Magistrátu,” uviedol podnik na sociálnej sieti. Ako dodali, novej zeleni sa tešia, no podľa ich slov ich nikto v tejto veci nekontaktoval. V tomto priestore totiž už stromy sú – ich čerešne. Zaujímajú sa preto, čo s nimi bude. Stromy sú práve v tomto období rozkvitnuté a oživujú celé Trnavské mýto.

Situáciu tak začali riešiť a spojili sa s magistrátom. ,,Naše čerešne pilkaté skúsia kolegovia z Magistrátu presadiť do volných šajb, ktoré sú pri Tržnici. My ich budeme polievať, no vzhľadom k pokročilému dátumu je šanca, že sa uchytia 50:50,” dodal podnik.

Hovorkyňa magistrátu Katarína Rajčanová potvrdila, že sú s ekopodnikom aj s mestskou časťou v kontakte. ,,Dve čerešne, ktoré sú na danom mieste, budú v najbližších dňoch odborne presadené a zachované na inom vhodnom mieste v rámci danej mestskej časti,” potvrdila pre Zoznam.sk

 

Čerešne mesto oplotilo. Zdroj: FB / Nová Tržnica – Trnavské mýto

Vysoké platany

Už onedlho dostane Trnavské mýto pri Novej tržnici novú tvár. Hlavné mesto v spolupráci s Metropolitným inštitútom Bratislavy vytvoria na jednom z najviac frekventovaných prestupných uzlov v meste príjemné miesto. Poslúži nielen čakajúcim na spoj, ale aj tým, ktorí sa chcú na chvíľu zastaviť a zrelaxovať.

Keďže vo vizualizáciách čerešne akosi vypadli, ľudia sa na ne okamžite začali pýtať. Nevedia, či v projekte s nimi rátajú alebo nie. Mesto sa tam totiž chystá vysadiť vysoké platany. Tie poskytnú tieň, ktorý zabráni prehriatiu asfaltu. Odolné stromy vytvoria kruh, do ktorého pribudnú lavičky a nová dlažba.

 

Platany ponúknu tieň. Zdroj: MIB