Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Desivá VRAŽDA Slováka! Jeho TELO našli v rieke bez hlavy: Ďalšie DETAILY šokujú

Brutálna a sadistická vražda Slováka Vladimíra L. v Plzni. Ilustračné foto. Zdroj: fb Polícia SR

BRATISLAVA – Brutalita aká nemá obdoby. V Plzni zavraždili tridsaťtriročného Slováka sadistickým spôsobom, ktorý pripomína rituálne vraždy. Torzo Vladimíra L. našli v rieke Berounka bez hlavy, genitálií, pobodané na bruchu a neskutočne zohavené hlbokými ranami na celom tele, na ktorom boli vyrezané značky alebo ornamenty.  

 

Ako informuje idnes.cz, Vladimíra L. vyplavila rieka, do ktorej zavraždeného Slováka pravdepodobne hodili. Motív brutálnej vraždy, ani páchateľov českí kriminalisti nepoznajú a zatiaľ nenašli ani jeho odrezanú hlavu. Vladimír L, ktorého miestni prezývali Čobol, žil v Plzni tri roky ako bezdomovec a narkoman, pričom býval v starých a opustených staničných domčekoch neďaleko plzenskej teplárne. Policajti Vladimíra L. identifikovali podľa občianskeho preukazu, ktorý mu vrah nechal vo vrecku, na definitívne určenie torza tela si ale vyžiadali testy DNA. „Vláďa samozrejme chľastal, fetoval, ale bol bezproblémový. Pred rokom ho zrazila električka na Slovanoch, keď prebiehal trať. Bol v kóme, ale dostal sa z toho a viac-menej ho to nijako nepoznamenalo,“ povedal jeho kamarát pre idnes.cz, ktorý býval hneď vo vedľajšom staničnom domčeku. „Ja som mu nedávno, keď sa predávkoval substitučnou náhradou drog, volal záchranku. Tu ležal,“ ukazuje druhý na schody pred hlavnou vlakovou stanicou v Plzni.

Podľa idnes.cz sa plzenská polícia k prípadu nechce vyjadrovať a medializovať žiadne podrobnosti, nechce ani potvrdiť totožnosť mŕtveho. „Na mieste pracovali policajní psovodi a potápači, prizvaný bol aj súdny znalec. Nariadená bola pitva. Viac k prípadu v tejto chvíli nebudeme hovoriť,“ uviedla policajná hovorkyňa Dagmar Brožová pre idnes.cz.  Strach je v meste po sadistickej vražde tridsaťtriročného Slováka obrovský, najmä keď to nie je prvá brutálna vražda bezdomovca v Plzni. Zaujímavé totiž je, že podobný prípad už v minulosti miestna polícia riešila, takisto na rieke Berounka. V roku 2010 vhodil do Berounky rozrezané časti tela vrah Luděk Zlámal, ktorý zabil v Chlumčanoch šéfa dopravnej firmy, pre ktorú ako vodič jazdil. Za brutálnu vraždu dostal 13 rokov väzenia, ktoré si dodnes odpykáva. Po vražde sa našli v rieke iba končatiny muža, pravá ruka a obe nohy oddelené tesne nad kolenom. Zvyšok tela polícia nikdy nenašla.