Regióny Bratislava Top

DETSKÁ ŠIKANA v Miloslavove: Policajný prezident Hamran hovorí o tajných informáciách a vyzýva verejnosť

Prípad, ktorý otriasol celým Slovenskom: Policajti majú tajné informácie
Prípad, ktorý otriasol celým Slovenskom. Policajti majú tajné informácie. Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky, TASR/Martin Baumann

MILOSLAVOV – Hrôzostrašný prípady, kedy 14, 15 a 16-ročné deti mali napadnúť len 11-ročné dievča za pár dní zasiahol celé Slovensko. Policajný prezident Štefan Hamran prezradil, že muži zákona majú informácie, ktoré zatiaľ neboli nikde zverejnené. Prípad sa aj naďalej vyšetruje.

 

Len 11-ročné dievča sa stalo obeťou brutálnej šikany. Kamaráti ho dobili a naliali mu do úst alkohol. Po internete začalo takmer okamžite kolovať hrôzostrašné video, na ktorom sú zobrazené intímne partie maloletého dievčaťa. O prípad sa intenzívne zaujíma aj prezident policajného zboru Štefan Hamran, ktorý na celú situáciu reagoval jasne “v súčasnom štádiu vyšetrovania Policajný zbor už disponuje informáciami, ktoré nemá k dispozícii široká verejnosť, politici a ani médiá.” Hamran preto vyzval verejnosť a politikov, “aby boli v prípade napadnutia maloletého dievčaťa vo svojich vyjadreniach zdržanliví a nechali pracovať policajtov, profesionálov, ktorí sa prípadu intenzívne venujú. Predčasné závery a zbytočné eskalovanie napätia vyšetrovanie sťažuje.”

Momentálne však muži zákona nemôžu poskytnúť bližšie informácie, vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie. Hamran však ľudí ubezpečuje, že aj v tomto prípade “postupujeme striktne v medziach zákona a bez ohľadu na postavenie rodičov všetkých zainteresovaných mladistvých osôb. K prípadu sa vyjadrím osobne, hneď ako to procesná situácia umožní.“

Deti mali zbiť len 11-ročné dievča.
Deti mali zbiť len 11-ročné dievča. Zdroj: zregiony.sk

V tejto súvislosti je začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu lúpeže. Avšak policajti upozorňujú, že na základe zistených skutočností môže dôjsť k jeho prekvalifikovaniu. 

Žilinka garantuje objasnenie okolností incidentu v Miloslavove

Prokuratúra garantuje komplexné objasnenie okolností tohto hrôzostrašného prípadu. Generálny prokurátor Maroš Žilinka uložil krajskému prokurátorovi v Bratislave bezodkladne preskúmať postup a konania orgánov činných v trestnom konaní, vrátane správnosti právneho posúdenia skutku v trestnej veci. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky Dalibor Skladan.

Žilinka tiež krajskému prokurátorovi uložil, aby sa udalosťami zaoberal komplexne, nielen z pohľadu trestnoprávneho, ale aj možného uplatnenia oprávnení prokurátora v netrestnej oblasti – starostlivosti o maloletých. “Zároveň vo veci nariadil správovú povinnosť vo vzťahu k trestnému odboru a netrestnému odboru Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky, ktorých prokurátori budú vo veci vykonávať dohľad nad činnosťou podriadených prokurátorov,” priblížil Skladan. Dodal, že Žilinka si vyhradil aj pravidelné informovanie o stave trestného konania.