Regióny Bratislava Top

Dievča po páde z UFA na Moste SNP je stabilizované. Lekári hovoria o zázraku

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Stáli pri nej všetci anjeli strážni! Mladá 17-ročná žena, ktorá v stredu podvečer spadla z vyhliadky Mosta SNP, žije, ba jej stav sa vyvíja dobre. Lekári hovoria o zázraku a z vývoja jej zdravotného stavu sú všetci prekvapení. 

 

Podľa informácií Glob.sk sa potvrdil scenár, ktorý hovoril o tom, že maloleté dievča samo skočilo z vyhliadky Mosta SNP, známej ako UFO. Pád z niekoľko desiatok metrov ako zázrakom prežila, náraz na zem zjemnilo auto zaparkované pri danom moste. Dopadla na kufor, ktorý náraz preliačil a rozbilo sa zadné sklo. Na miesto ihneď prišli záchranári, ktorí 17-ročné dievča previezli v kritickom stave do Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH), kde leží v umelom spánku.

Podľa našich informácií dievčina žije a je stabilizovaná. Dokonca na to, o aký pád išlo, sa jej zdravotný stav vyvíja veľmi dobre. Samotní lekári a zdravotnícky personál, ktorí sa o dievča starajú nechápu, ako pád z takmer stometrovej výšky mohla prežiť, ba ešte natoľko bojovať, aby sa jej stav zlepšil. 

Po páde dievčiny sa o prípad začala zaujímať aj polícia, ktorá začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.