Regióny Bratislava

DO MOM na Hrobákovej ulici sa zaregistrovalo už 10-tisíc ľudí

Zdroj: FB / MOM Petržalka

BRATISLAVA – Od spustenia registračného systému na stálom mobilnom odbernom mieste (MOM) na Hrobákovej ulici v bratislavskej Petržalke sa na testovanie na ochorenie COVID-19 objednalo už 10 000 ľudí. Z nich viac ako 2700 zanechalo hodnotenie poskytovanej služby, viac ako 500 aj textovú správu. Mestská časť však podotýka, že celkovo otestovaných je omnoho viac.

 

“Spätné väzby sú pre nás informáciou, že rýchlym a efektívnym testovaním sme nápomocní. Pripomienky k zlepšeniu nám ponúkajú návody a možnosti, ako vám ešte viac vyjsť v ústrety, zvyšovať váš komfort a najmä bezpečie,” konštatuje samospráva na svojej webovej stránke.

Mobilné odberné miesto na Hrobákovej ulici zriadila mestská časť. Je otvorené denne, teda od pondelka do nedele, v čase od 8.00 do 18.00 h. Na antigénové testovanie sa dá prísť bez objednania, ale aj s registráciou na konkrétny čas. Čakací čas skracujú čítačky občianskych preukazov a pasov spolu s automatickou tlačou certifikátov s výsledkami testu. Výsledok testu je možné poslať aj SMS. V Petržalke okrem toho funguje ďalších 13 odberných miest prevádzkovaných inými subjektmi.