Regióny Bratislava

Dobrá správa! Práce na čiastočnej rekonštrukcii Račianskeho mýta sú vo finále

Račianske mýto
Račianske mýto. Zdroj: TASR / Dano Veselský

BRATISLAVA – Práce na čiastočnej rekonštrukcii Račianskeho mýta, jedného z najfrekventovanejších prestupných uzlov v Bratislave, sú vo finále. Dopravný podnik Bratislava (DPB) spoločne s hlavným mestom deklarujú, že dodržia sľúbený termín a vo štvrtok (2. 9.) dokončia najvýznamnejšiu časť dočasnej rekonštrukcie križovatky.

 

Cestujúcich čakajú rozšírené nástupiská doplnené o moderný označník MHD, ktorý má uľahčiť orientáciu pri presune medzi zastávkami. Ostrovček pre peších smerujúcich na Šancovú ulicu zväčšil DPB takmer dvojnásobne a vodiči budú môcť opäť využiť pravé odbočenie smerom do Rače. Križovatka je po novom vybavená modernizovanou svetelnou signalizáciou a priechody pre chodcov sú debarierizované.

“Rekonštrukciu dôležitého prestupného uzla sme už nemohli viac odkladať. Som rád, že sa väčšinu prác podarilo stihnúť načas a doprava bude od začiatku školského roka, keď očakávame hustejšiu premávku, opäť bez obmedzení,” uviedol šéf DPB Martin Rybanský. V najbližších dňoch ešte bude mestský dopravca realizovať podbíjanie koľajníc a dokončí dopravné značenie. Prístrešky na zastávkach majú byť vzhľadom na dodacie lehoty osadené približne v polovici septembra.

V súvislosti s prácami v koľajisku sa cestujúci musia nasledujúci víkend (4. – 5. 9.) pripraviť na poslednú výluku na Račianskej radiále, a to v úseku Blumentál – Depo Krasňany. DPB v tomto čase zabezpečí náhradnú autobusovú linku X3.