Regióny Bratislava

Dodávku s MIGRANTMI zastavila až policajná strela! Zadržali 26 Afgancov

Ilustračné. Polícia odhalila v návese kamióna pri Dobrej Nive päť migrantov z Maroka. ZDROJ: fb Polícia SR

BRATISLAVA – Bratislavskí policajti zadržali vo štvrtok ráno 26 nelegálnych migrantov z Afganistanu. Dodávku začala prenasledovať ešte maďarská polícia, vodič napokon zastal až po zasiahnutí pneumatiky strelou zo služobnej zbrane. Nelegálnych migrantov odhalila polícia aj v stredu 25. mája v noci, v bratislavskej Petržalke našli deväť Afgancov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

 

Na unikajúcu dodávku upozornili políciu maďarskí kolegovia, ktorí ju neúspešne prenasledovali. “Vozidlo odmietlo zastaviť na opakované výzvy policajtov a smerovalo na územie Slovenska. Po prejdení hraničného priechodu Čunovo – Rajka vozidlo smerovalo do obce Rusovce, odkiaľ sa dostalo na Dolnozemskú cestu a tam bolo zastavené až po zasiahnutí pneumatiky strelou zo služobnej zbrane,” priblížila hovorkyňa.

Vodiča, občana Turecka, spolu so spolujazdkyňou z Maďarska polícia zadržala. Migrantov odovzdali cudzineckej polícii na realizáciu ďalších úkonov. K zraneniam osôb počas prenasledovania unikajúceho vozidla nedošlo.

Prípad nelegálnej migrácie riešila polícia aj v stredu pred 23.00 h v mestskej časti Petržalka v pohraničnej oblasti s Rakúskom. Podozrivé vozidlo sa pomaly pohybovalo po trávnatej ploche mimo vozovky v poli. “Pri kontrole zastaveného vozidla hliadka zistila, že sa tam nachádza väčší počet osôb. Na pomoc boli privolané ďalšie hliadky, ktoré prepátrali okolie. Následne bolo zadržaných deväť osôb afganskej národnosti,” uviedla Šimková.