Regióny Bratislava

Dostihová sezóna na Slovensku odštartuje Jarnou cenou Petržalky

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – Tohtoročná dostihová sezóna na Slovensku odštartuje v nedeľu 11. apríla o 14.00 h na Závodisku, š. p. v Bratislave Jarnou cenou Petržalky. Na programe úvodného mítingu je spolu 8 dostihov, z toho 5 rovinových, 2 prekážkové a jeden cez prútené prekážky. Na štartových listinách je 82 koní zo stajní zo Slovenska, Česka, Maďarska, Rakúska, Poľska a Slovinska.

 

Vrcholmi nedeľňajšieho mítingu budú Cena trojročných koní (rovina I. kategórie na 1700 m s dotáciou 6000 eur, 12 štartujúcich koní) o 16.30 h a 48. ročník Jarnej ceny Petržalky (steeplechase, 3800 m, 2800 eur, 8 št. koní) o 17.00 h.

Podľa odborníkov patria medzi favoritov na víťazstvo v Cene trojročných koní hnedák Aidensfield v sedle s džokejom Martinom Laubem, hnedka Besiberri s Luciou Fialovou a hnedák Petarda, ktorého povedie džokej Jan Verner. V Jarnej cene Petržalky odborníci favorizujú 10-ročného beluša valacha Star s džokejom Jaroslavom Brečkom, 7-ročného hnedáka valacha Rubychop s džokejom Lukášom Matuským a 8-ročného tmavého hnedáka Kaiserwalzer s džokejom Pavlom Složilom mladším.