Dovolenkárov čakal OBROVSKÝ ŠOK! Zobudili sa na zvuky unikajúcich zlodejov: Okradli ich priamo v ich izbách

BRATISLAVA – Zaplatili si vytúženú dovolenku a dúfali, že si oddýchnu od každodenných povinností. To však ešte netušili, čo ich na dovolenke čaká. Počas jednej z nocí strávených v apartmáne sa im totiž zlodeji vkradli priamo do izby. Zobudili sa, až keď vyskakovali z okien.

 

Malo ísť o vytúženú dovolenku v Taliansku. Katarína sa ubytovala v jednom z apartmánov pri letovisku Lido di Jesolo. Chcela si ísť oddýchnuť k moru a užiť si chvíľu voľna od práce. To, čo sa jej však stalo, nečakala ani v najhoršom sne. Teraz chce upozorniť všetkých dovolenkárov, aby si dávali pozor na zlodejov, ktorí sa v danej lokalite pohybujú.

„V noci nás okradli, takým štýlom, že všetci sme spali v apartmáne na druhom poschodí. Z izby vedľa hlavy nám zobrali cennosti, ktoré sme mali uložené pri posteli a v skrini,“ začala svoje rozprávanie Katarína. Zlodejov, ktorí sa im pohybovali okolo hláv a postelí, vôbec nepočuli. Zobudili sa až na zvuky, keď zlodeji vyskakovali z balkóna, ktorý sa nachádzal v obývacej miestnosti. Žiaľ, už bolo neskoro.

Ilustračné. Zdroj: web

„Aj sme ich zazreli, ale bolo už neskoro. Nebola šanca ich dostihnúť nakoľko bývame na druhom poschodí, keď sme sa dostali dole, už bolo neskoro,“ dodala Katarína. Prišli tak o všetky svoje cennosti a peniaze. Na stoloch v obývačke totiž našli len prázdne peňaženky.

Na krádeže sú v danej lokalite zvyknutí

Podľa slov Kataríny sa jej však zlodejov podarilo zazrieť. „Oblečené mali čierne kraťase, čierne tričko, čierne basebolky. Podľa informácií od susedky sa pravdepodobne jedná o kosovských albáncov.“ So svojou nepríjemnou skúsenosťou sa rozhodla podeliť a varovať tak všetkých turistov pred vyčíňajúcimi zlodejmi v Taliansku.

Zdroj: pixabay.com

„Chceme upozorniť všetkých turistov nachádzajúcich sa v tejto lokalite, aby boli maximálne ostražití a pre istotu zatvárali v noci okná, aj keď je horúco,“ poznamenala Katarína. Podobnú skúsenosť v tejto lokalite má však aj Monika. „Aj mňa okradli v Lido di Jesolo ale pred pár rokmi, tiež bola odpoveď, že sú zvyknutí.“ Ak teda cestujete do Talianska, dávajte si obzvlášť pozor na svoje osobné veci.

Viac o téme: cennosti, dovolenka, krádež, Lido di Jesolo, peňaženka, Taliansko, zlodeji

Súvisiace články