Regióny Bratislava Pezinok

Droba má dobré správy. V kraji otvoria tretie očkovacie miesto

Juraj Droba. Zdroj: SITA / Branislav Bibel

BRATISLAVA – Bratislavský samosprávny kraj bude mať ďalšie očkovacie miesto. K dvom očkovacím miestam v Bratislave pribudne v poradí tretie miesto v Pezinku. Kraj ho otvorí v piatok (7. 5.) v Mestskej poliklinike Pezinok na Hollého ulici. Informovala o tom hovorkyňa kraja Lucia Forman.

 

“Aj keď Poliklinika v Karlovej Vsi a veľkokapacitné očkovacie centrum na Národnom futbalovom štadióne slúžia všetkým, obyvatelia Malokarpatska to budú mať predsa len do Pezinka bližšie ako do Bratislavy,” skonštatoval predseda bratislavskej župy Juraj Droba.

Pôjde zatiaľ o pilotnú fázu, na základe ktorej sa následne nastaví ostrá prevádzka tohto očkovacieho miesta. Očkovať sa bude dvoma vakcínami, v piatky vakcínou od AstraZenecy, počas sobôt a pondelkov vakcínou od Pfizer/BioNTech.

“Som veľmi rád, že v okresnom meste Pezinok môže vzniknúť ďalšie očkovacie miesto. Očkovanie je cesta k slobodnému životu, aby sa mohla kultúra či spoločenský život rozvíjať už v lete naplno. Preto ho odporúčam,” poznamenal primátor mesta Igor Hianik.

V registrácii sa nič nemení. Prihlasovanie sa záujemcov o očkovanie bude cez štátny systém Národného centra zdravotníckych informácií. Avšak Bratislavský kraj vo svojom systéme na prihlasovanie sa náhradníkov rozšíril možnosť vybrať si očkovacie miesto. Stále však platí, že uprednostnení sú ťažko zdravotne postihnutí a chronicky chorí pacienti. Bližšie informácie má kraj zverejnené na svojej webovej stránke.