Droba neodstúpi zo svojej funkcie. Priznáva však svoje pochybenie

BRATISLAVA – Predseda Bratislavského samosprávneho kraj Juraj Droba neodstúpi zo svojej funkcie. Nemyslím si totiž, že ide o také zlyhanie, pre ktoré treba odstupovať. Vzniknutá situácia ho však mrzí a priznáva, že spravil chybu. Droba tak reagoval na medializované informácie o tom, že minulý týždeň napriek zákazu vychádzania do noci sedel spoločne s podpredsedom parlamentu Jurajom Šeligom (Za ľudí) a poslankyňou parlamentu Janou Žitňanskou (Za ľudí) v jednom z bratislavských barov.  

 

„Išlo o pracovné stretnutie, na ktorom sme diskutovali o zmenách v sociálnej oblasti programového vyhlásenia vlády. S pánom Šeligom som sa podelil o skúsenosti s touto problematikou na úrovni samosprávy,“ reagoval Droba. Stretnutie sa podľa neho neplánovane predĺžilo aj po 21.00 h vzhľadom na veľmi dobrú odbornú diskusiu. Šéf bratislavskej župy však priznáva, že pracovné stretnutie bolo vhodnejšie realizovať v priestoroch Národnej rady SR.

„Vzniknutá situácia ma mrzí a priznávam, že som spravil chybu. Zároveň si ale nemyslím, že ide o zlyhanie, za ktoré treba odstupovať. Po 14 mesiacoch práce a výsledkoch v boji s pandémiou a jej dosahmi som si nedopatrením predĺžil večierku,“ uviedol Droba. Zároveň je presvedčený, že aktuálna pandemická situácia umožňuje prehodnotenie zákazu vychádzania a verím, že vláda tak urobí čím skôr. Týždenník Plus 7 dní odfotil Drobu, Šeligu a Žitňanskú v podniku v centre Bratislavy, a to v čase zákazu vychádzania. Týždenník píše, že sa stretli vo vnútri podniku. Šeliga v stredu popoludní oznámil, že sa vzdáva postu podpredsedu parlamentu. Žitňanská informovala, že pre kauzu odchádza z funkcie šéfky parlamentného sociálneho výboru.

Viac o téme: Bratislava, BSK, Jana Žitňanská, Juraj Droba, Juraj Šeliga, stretnutie, Za ľudí

Súvisiace články