Regióny Bratislava

DROGOVÁ AKCIA: Muži zákona zadržali v Petržalke dílera pervitínu

droga
Pervitín. Zdroj: FB Polícia Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V objasnili ďalší prípad drogovej trestnej činnosti, ku ktorej dochádzalo približne od júla 2020.

 

Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi čelí 24-ročný Patrik P. z Bratislavy.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania mal obvinený približne od júla 2020 v mieste svojho bydliska na Tupolevovej ulici, v byte jedného z obytných domov ale aj v nebytových priestoroch ako aj pred týmto domom prechovávať a predávať pervitín. Ten mal predávať koncovým spotrebiteľom, s ktorými komunikoval prevažne prostredníctvom sociálnych sietí.

drogy
Pervitín. Zdroj: FB Polícia Bratislavský kraj

Policajti muža zadržali počas policajnej akcie priamo v priestoroch obytného domu, pričom zaistili u neho viaceré vrecká s tlakovými uzávermi s obsahom kryštalickej látky, ale aj vrecko s neznámom zelenou sušenou rastlinou.

Muža predviedli na policajné oddelenie, pričom pri následnom preverovaní bolo zistené že už je podmienečne odsúdený príslušným súdom za inú trestnú činnosť. Po vykonaní potrebných úkonov muža umiestnili v cele policajného zaistenia.

Vyšetrovateľom bol spracovaný aj návrh k väzobnému stíhaniu obvineného, s ktorým sa sudca stotožnil a menovaný je v súčasnosti stíhaný väzobne. Za uvedené konanie hrozí obvinenému v prípade preukázania viny pred súdom trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.