Regióny Bratislava

Drzá zlodejka okradla spiaceho muža, no zabudla pritom na bezpečnostné kamery. Už je vo väzení

Krádež v podchode sa skončila pre 50-ročnú zlodejku väzením. ZDROJ: fb Polícia SR
BRATIALAVA – Krádež v podchode sa skončila pre 50-ročnú zlodejku väzením. Jej konanie pozoroval vedúci zmeny prostredníctvom Mestského kamerového systému a už pri krádeži koordinoval hliadky, ktoré ju zadržali. 
Ako informuje polícia žena ukradla spiacemu mužovi z peňaženky 150 EUR a mobilný telefón. Z koristi sa však dlho netešila. Jej konanie už v tej chvíli sledoval veliteľ zmeny na Útvare zásahovej jednotky a kynológie, ktorý na miesto presúval dve hliadky. “Akonáhle na kamere videl, že zlodejka vytiahla mužovi peniaze z peňaženky, tak im dal pokyn na zásah. Tí ženu chytili bezprostredne pár sekúnd po lupe. Žena sa dopustila trestného činu a bola odsúdená v superrýchlom konaní. Súd jej vymeral 6-mesačný nepodmienečný trest,” dodala polícia. V súčasnosti je v Mestskom kamerovom systéme zapojených 502 kamier. Kamery slúžia ako prevencia, pomáhajú odhaľovať priestupky a trestné činy a záznamy z nich sa používajú aj ako dôkazy pred súdom.
Dohľad nad dianím v meste majú zamestnanci v kamerovom stredisku mestskej polície, v operačnom stredisku operátori linky 159 a aj policajtky a policajti na službe na Útvare zásahovej jednotky a kynológie. “Nie všetky veci vidíme na kamerách a niektoré nám môžu aj ujsť. Je preto veľmi dôležité, aby ste nás v prípadoch, kedy dochádza k protiprávnej činnosti alebo hrozí ublíženie na zdraví či majetku, kontaktovali prostredníctvom nepretržitej núdzovej linky 159. Môžete tak zachrániť aj život,” zdôrazňuje polícia.