Regióny Bratislava Top

Dúbravčania zažili koncert pod oknami. Teraz si ním pripomenuli stratu velikánky

Zdroj: Filip Jančík

BRATISLAVA – Čerešne. Unikátna pieseň, ktorú pozná snáď každý. V týchto dňoch o to viac, že speváčka, ktorá ju preslávila, nás náhle opustila. Vo veku 89 rokov do umeleckého neba odišla legendárna šansoniérka Hana Hegerová. Na významnú osobnosť si zaspomínali aj v bratislavskej mestskej časti Dúbravka.

 

Fenomenálna speváčka Hana Hegerová sa vryla do duší nejedného Slováka i Čecha. Nehovoriac o piesni Čerešne. Tú si pred pár mesiacmi mohli obyvatelia Dúbravky vychutnať v unikátnom prevedení fenomenálneho husľového mága Filipa Jančíka. Mestská časť sa k tomuto netradičnému oživeniu inak bežného dňa na sídlisku teraz vrátila. Aspoň takýmto spôsobom si pripomenuli bratislavskú rodáčku a výraznú osobnosť kultúrnej scény, ktorá nás včera navždy opustila.

Video zverejnené na facebookovej stránke Dúbravské noviny. “Pred rokom zneli Čerešne v podaní huslistu Filipa Jančíka, dnes spomíname na Hanu Hegerovú…,” uviedli.

 

Iný rozmer

Keďže ľudia zostali zo dňa na deň zavretí doma, nadaný huslista sa im vtedy postaral o lepšiu náladu. Urobil tak v čase, keď musel zrušiť až 13 koncertov celoslovenského turné svetoznámej filmovej hudby. Okrem toho, že zahral na sídlisku v Dúbravke, či Petržalke, potešil aj ľudí v karanténnom stredisku v bratislavskej Rači.

Koncerty na streche auta boli súčasťou projektu Pod Oknom. Ľudia mali možnosť hlasovať za to, aby sa objavil v ich meste. Spolu odohral viac ako 47 koncertov. Zahral napríklad v Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, Prešove a to hneď na troch sídliskách. Rozveselil tiež seniorov či deti v detských domovoch. Detskému domovu v Spišskej Novej Vsi napríklad urobil zbierku na sociálnych sieťach. ,,Pomôžu rukavice, dezinfekcia a množstvo iných vecí. Som rád, že projekt podoknom.sk nabral krásny sociálny rozmer,” povedal počas vyhlásenia zbierky huslista.

Dokonca keď s koncertmi Pod oknom v máji 2020 prestal, vzbudil nové očakávania. ,,Nateraz projekt podoknom.sk prechádza do spiaceho režimu, pripravený prekvapiť a potešiť vás, keď to budete najmenej čakať,” uviedol vtedy Jančík.

Jančík precestoval takmer celé Slovensko. Zdroj: Filip Jančík

Unikátny večer

Veľký ošiaľ spôsobil huslista Filip Jančík s nespievanou verziou hitu z pera Milana Lasicu a Jara Filipa aj na Bratislavskom hrade ešte v roku 2019. Napriek tomu, že počas večera ukázali svoj talent celosvetové osobnosti a zaznela vynikajúca filmová hudba, Čerešne ovládli celú atmosféru. Fanúšikovia odmenili umelca obrovským potleskom.

 

Mohlo by vás zaujímať: