Regióny Bratislava

Dvojica, ktorá plánovala vraždu starostu Marianky, sa z toho tak ľahko nedostane. Najvyšší súd rozšíril dôvody väzby

Zdroj: topky.sk

BRATISLAVA – Najvyšší súd SR rozšíril dôvody väzby pre obvinených Kamila Bernátha a Romana Brenčiča z prípravy úkladnej vraždy starostu Marianky. Oboch vzal do väzby nielen z kolúzneho dôvodu ako Špecializovaný trestný súd, ale aj z preventívneho dôvodu väzby. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

 

Hovorkyňa spresnila, že senát 5T Najvyššieho súdu na stredajšom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu z 31. marca 2021 v oblasti vzatia do väzby obvinených. “Sám rozhodol tým spôsobom, že oboch obvinených vzal do väzby nielen z kolúzneho dôvodu väzby ako Špecializovaný trestný súd, ale aj z preventívneho dôvodu väzby,” povedala.

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

Súd tým vyhovel sťažnosti Úradu špeciálnej prokuratúry. “Väzbu obvinených nenahradil, pričom sťažnosti obidvoch obvinených zamietol ako nedôvodné,” doplnila.

Dvojica si mala objednať na likvidáciu exstarostu Marianky Dušana Statelova dvoch mužov za odmenu niekoľkých desiatok tisíc eur. Starostovi začiatkom februára podpálili neznámi páchatelia auto a následne aj stajňu.

Zdroj: YT / Dušan Statelov