Regióny Bratislava Top

Električky do Petržalky stále nepremávajú. Kuriózna nehoda vyjde na 150-tisíc

Zdroj: TASR / Pavol Zachar

BRATISLAVA – Koniec pracovného týždňa ako sa patrí. Do Petržalky z technických dôvodov nejazdia od včera večera električky. Linky 1 a 3 jazdia po upravenej trase, smer do  dotknutej mestskej časti nahradili autobusovou dopravou. 

 

Aktualizované 9:40 o stanovisko Dopravného podniku

Včera podvečer prekvapil všetkých cestujúcich oznam, že do bratislavskej mestskej časti Petržalka nepremávajú linky 1 a 3. A to v úseku od Šafaríkovho námestia cez most až po zastávku Jungmannova. Podľa dopravného podniku Bratislava (DPB) je dôvodom tohto výpadku poškodené trolejové vedenie. Aj keď sa snažili situáciu napraviť ešte v daný deň, rozhlas na Hlavnej stanici, kde má linka číslo 1 východiskovú stanicu hlásil, že výluka električiek do Petržalky trvá aj od dnešného rána. Poškodenie vedenia má byť vo veľkom rozsahu.

Dôvodom poškodenia trolejového vedenia bolo podľa hovorkyne DPB Adriany Volfovej nákladné auto, ktoré ho strhlo. Jeho vodič totiž zabudol stiahnuť lyžicu na bagri. Odhadovaná škoda, ktorú vodič nákladného auta DPB, a.s. spôsobil, je cca 150 tisíc eur,” uviedla Volfová. Z dôvodu opravy škody električky stále do Petržalky nepremávajú. Nehoda sa stala pri predajni TPD, vodiča nákladného auta, ktorý nehodu spôsobil, vypočúvali aj policajti.

Náhradná doprava

Deklarujú, že dotknuté linky premávajú z východiskových staníc cez mesto okruhom cez Jesenského, Námestie Ľudovíta Štúra, Vajanského nábrežie a Šafaríkovo námestie späť na Hlavnú stanicu v prípade linky číslo 1 a do Rače v prípade linky číslo 3.

“V úseku Malá scéna – Most Apollo – Farského je zabezpečená náhradná autobusová doprava linkou X1. Medzi Šafarikovým námestím a Malou scénou je potrebné vykonať peší posun,” vysvetľuje dopravný podnik. Cestujúcich zároveň upozornili, že zástavky Jungmannova a Sad Janka Kráľa, ktoré sa nachádzajú na Starom moste, nie sú obsluhované.