Regióny Bratislava

Érsek odobril stavbu záchytného parkoviska neďaleko Bratislavy. Plánovaná výstavba je aj v ďalších mestách

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – V Pezinku vznikne pri železničnej stanici na jeseň tohto roka nové záchytné parkovisko pre takmer 300 vozidiel a 30 bicyklov. Jeho výstavba bude stáť 1,95 milióna eur. Peniazmi naň prispeje Európska únia cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra. Informuje o tom Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky vo svojej tlačovej správe.

 

Parkovisko v Pezinku bude na spevnenej oplotenej ploche, ktorá bude osvetlená a monitorovaná kamerovým systémom. Celková kapacita bude 291 parkovacích miest a vzniknú aj stojiská pre 30 bicyklov. Súčasťou bude informačný systém s informáciami o odchodoch vlakov a technologický objekt s náhradným zdrojom elektrickej energie. Zároveň s parkoviskom dobudujú aj podchod pod koľajou č. 5 s osobným výťahom a jeho napojenie na parkovisko. Súčasťou výstavby parkoviska bude aj prístupová cesta pre motoristov.

„Záchytné parkovisko v Pezinku je veľmi potrebné a viem, že obyvatelia si ho už dlho želajú. Výstavba takýchto parkovísk je v súlade s našou stratégiou podpory ekologickej dopravy a presadaním cestujúcich z áut do prostriedkov hromadnej dopravy, v tomto prípade do vlakov,“ povedal minister dopravy Árpád Érsek.

Ďalšie záchytné parkoviská sú plánované v Ivanke pri Dunaji, Nových Košariskách a Zohore. Financované budú z eurofondov. Najbližšie k realizácii má parkovisko v Ivanke pri Dunaji, kde sa v týchto dňoch uzatvára súťaž na zhotoviteľa a bude sa podpisovať zmluva s víťazom. Plánované dokončenie výstavby tohto parkoviska je do konca roka.