Regióny Bratislava Pezinok

Ešte si posedí. Podnikateľovi Zoroslavovi Kollárovi predĺžili väzbu o štyri mesiace

Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

PEZINOK – Podnikateľ Zoroslav Kollár by mal byť väzobne stíhaný ďalšie štyri mesiace. Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné. Informoval o tom obhajca obvineného Martin Berec, ktorý voči rozhodnutiu podal sťažnosť. O nej bude rozhodovať Najvyšší súd.

 

“O návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na predĺženie lehoty trvania väzby u obvineného Zoroslava K., ktorý bol podaný sudcovi pre prípravné konanie ŠTS v Pezinku 15. apríla, rozhodol sudca pre prípravné konanie tak, že lehotu trvania väzby predĺžil o štyri mesiace,” uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Voči tomuto rozhodnutiu zahlásil prokurátor ihneď po jeho vyhlásení sťažnosť, pretože žiadal predĺžiť lehotu väzby o šesť mesiacov. Rovnako o tejto sťažnosti bude rozhodovať Najvyšší súd.

Expredsedu Okresného súdu Bratislava III Davida Lindtnera, Zoroslava Kollára a bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu Jarmilu Urbancovú zadržala Národná kriminálna agentúra minulý rok 28. októbra v rámci akcie Víchrica. Jarmila Urbancová a David Lindtner sú obvinení zo zločinu prijímania úplatku. Zoroslava Kollára obvinili zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. O ich väzbe postupne rozhodoval Špecializovaný trestný súd a Najvyšší súd.

Naposledy Špecializovaný trestný súd 4. februára zamietol žiadosť Davida Lindtnera prepustiť ho z väzby na slobodu. Zoroslava Kollára na začiatku marca síce súd prepustil na slobodu, ale Najvyšší koncom marca rozhodnutie prvostupňového súdu zrušil, vyhovel žiadosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a ponechal ho vo väzbe. Jarmilu Urbancovú prepustili z väzby koncom marca.

Zoroslav Kollár od marca čelí aj obvineniu, že poskytol bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi Pčolinskému a exnámestníkovi SIS úplatok, aby ho nesledovali. Najnovšie mu pribudlo obvinenie v ďalšej korupčnej kauze. Spolu s podnikateľom Tomášom Rajeckým mal Zoroslav Kollár podplácať bývalého šéfa Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovíta Makóa v prípade ilegálnej výroby cigariet.