Finále Slovenského pohára vo futbale je v stále v patovej situácii. Polícia trvá na zákaze stretnutia Slovan – Trnava

BRATISLAVA– Piatkové stretnutie zástupcov samosprávy, polície a Slovenského futbalového zväzu k organizácii finálového duelu Slovenského pohára vo futbale (Slovnaft Cupu) medzi Slovanom a Trnavou 8. mája neprinieslo konkrétne riešenie. Pokračovať v diskusii sa má opäť v pondelok (2. 5.), už aj so zástupcami oboch klubov. Informuje o tom Rudolf Kusý, starosta bratislavského Nového Mesta, na území ktorého je Národný futbalový štadión, schválené dejisko finále.

 

„Polícia potvrdila žiadosť o zákaze podujatia v Bratislave, ako najbezpečnejšie riešenie označila konanie sa zápasu mimo hlavného mesta a Trnavy. Zástupcovia futbalového zväzu uznávajú vážne riziká zo strany niektorých fanúšikovských skupín i to, že bez mimoriadneho nasadenia polície si netrúfajú akciu zvládnuť,“ uviedol po vyše dvojhodinovom stretnutí Kusý. Priznal, že prišiel s návrhom, aby sa zápas odohral len za prítomnosti detských divákov v sprievode dospelých tak, ako to bolo pri niektorých európskych pohárových dueloch Slovana. „Aj zástupcovia futbalového zväzu však vyslovili obavy, že pred štadión prídu protestovať fanúšikovia z tvrdého jadra, ktorí by deti mohli ohroziť,“ informoval Kusý.

 

Slovenský futbalový zväz naďalej pripravuje finále Slovenského pohára na Tehelnom poli. ZDROJ: fb ŠK Slovan Bratislava

Slovenský futbalový zväz naďalej pripravuje finále Slovnaft Cupu medzi ŠK Slovan a FC Spartak Trnava na NFŠ. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave sa v stredu (27. 4.) obrátilo na mestskú časť Bratislava-Nové Mesto so žiadosťou o zakázanie stretnutia. Dôvodom sú obavy z výtržností a stretov fanúšikovských ultras. Na pohárové derby išli do predaja vstupenky pre fanúšikov Slovana aj Spartaka. Zákaz pre rivalov, ktorý znemožňuje priaznivcom oboch klubov navštevovať do konca sezóny štadión súpera, sa na tento duel nevzťahuje.

Viac o téme: fanúšikovia, futbal, polícia, Rudolf Kusý, Slovan, Slovenský futbalový zväz, Slovenský pohár, Sport, štadión, Tehelné pole, Trnava, ultras, zákaz

Súvisiace články