Regióny Bratislava

FOTO Bratislavská ZOO: Ďalšia veľká oslava a darček, aký sa len tak nevidí

Zdroj: FB / ZOO Bratislava

BRATISLAVA – Pri tak veľkom počte zvierat, akým sa môžu popýšiť v bratislavskej zoologickej záhrade, nie je divu, že každú chvíľu usporadúvajú nejakú narodeninovú oslavu pre jedno z nich. Teraz prišiel rad na hrošicu menom Dinba.

 

Samica hrošíka liberijského dnes oslavuje sladkých 15, čo sa nemohlo zaobísť bez gratulácií a poriadnej porcii dobrôt. Tie si Dinba našla pekne tematicky usporiadané a z fotiek, ktoré ZOO k oznamu zverejnila, je vidieť, že sa im aj riadne potešila.

Zamestnanci ZOO dokonca priznali, že oslávenkyni aj zaspievali a ľudí vyzvali, aby urobili to isté.

Tento malý príbuzný hrocha obojživelného prirodzene obýva močiare a dažďové pralesy západnej Afriky a aj keď nedosahuje rozmery svojho väčšieho príbuzného, stále sa môže pochváliť 160 až 275 kilogramami váhy. A ak sa pýtate na to, či je Dinba mladica, alebo naopak, už strašia pani v dôchodkovom veku, tak bratislavská ZOO má odpoveď aj na túto otázku. Hrošík liberijský sa vo voľnej prírode dožíva 30 rokov, v zajatí to však môže byť až 50.

Zaujímavosťou je, že hrošíky žijú samotársky a využívajú početné oddychové jamy prevažne na spánok. Ak sa stretnú dva jedince, zvyčajne sa len odignorujú.

Pozrite si, ako Dinba oslávila svoj veľký deň:

 

Zdroj: FB / ZOO Bratislava