Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

FOTO EROTICKÁ šou za NAŠE peniaze: TIETO vystúpenia HANBY dotujú TRI verejné inštitúcie

Ball of Shame je šou s erotickým nádychom, ktorý ponúka možnosť každému predviesť sa. Podujatie finančne podporujú aj verejné inštitúcie. Zdroj: BallroomSceneCZSK

BRATISLAVA – Odhalené zadky, fetišistické oblečenie, tanečné a módne vystúpenia účinkujúcich amatérov, ktorí sa môžu bez zábran predviesť pred publikom. Na podujatí s názvom Ball of Shame sa môže predviesť doslova každý z ulice. Ako upozornil standard.sk aj takéto podujatie finančne podporujú verejné inštitúcie. Nadácia mesta Bratislavy, Fond na podporu umenia a Bratislavský samosprávny kraj. 

“Ballroom je útočisko a bezpečné miesto pre všetkých “iných”, pre queer ľudí a pre iné menšiny, ako napríklad ženy. My sme nadšení, že túto kultúru môžeme vďaka vám prinášať už šiesty rok na Slovensko,” píše organizátor Ball of Shame na sociálnej sieti. Posledný ročník sa uskutočnil vlani v bratislavskej Cvernovke a keďže podujatie sa teší diváckemu záujmu, záujemci sa dočkajú aj v tomto roku. Ball of Shame (Ples hanby) nazývajú organizátori Vogue bálom, pričom Vogue má byť tanec, ktorý vznikol napodobňovaním modeliek pri hudobnej produkcii. Účinkujúci nie sú profesionáli, ale obyčajní ľudia, ktorí majú záujem zabaviť a predviesť sa pred publikom.

 

Zdroj: BallroomSceneCZSK

 

Zdroj: BallroomSceneCZSK

V poslednom ročníku organizátor vyhlásil 14 súťažných kategórií.  Na bratislavskom Ball of Shame sa medzi nimi v roku 2022 nachádzali napríklad „Najlepší drag outfit“ alebo „Telo a sex“. V rámci kategórie “Telo a sex” boli podkategórie “Strach zo zhrešenia” a “Strach z figurín”. “V tejto kategórii nám ide o vaše telo. Ak máš krivky, ukáž nám ich. Ak máš postavu ako modelka alebo fitnesska, predveď nám to najlepšie z teba! Chceme obdivovať tvoje telo. DRESSCODE: Obleč sa ako socha. Poznáš Automatonofóbiu? Je to strach z figurín, sôch, ktoré vyzerajú ako živé (napr. voskové figuríny, antické sochy…) Staň sa sochou, a odstráň tento strach,” opisuje organizátor úlohu pre záujemcov.  Súčasťou podujatia je aj “Catwalk” – módna prehliadka v štýle Lip Sync, pri ktorej model/modelka predvádza outfit a súčasne otvára ústa akoby spievala práve znejúcu skladbu. Zaujímavé je, že podujatie dostáva finančnú podporu aj z verejných zdrojov.

 

Zdroj: BallroomSceneCZSK

Podľa portálu standard.sk Fond na podporu umenia organizátorom v roku 2022 poskytol dotáciu 3000 eur. Spoluorganizátorovi Ball of Shame 2022, majiteľovi baru Tepláreň Romanovi Samotnému, pridelili na podujatie v roku 2022 tiež 1500 eur z fondu Bratislavského samosprávneho kraja a 2400 eur od Nadácie mesta Bratislava. V roku 2023 dostanú organizátori od Fondu na podporu umenia na Ball of Shame 2023 viac ako dvojnásobok sumy z predchádzajúcich rokov – 7500 eur. Či usporiadatelia získajú aj tento rok dotácie v rámci grantových schém Nadácie mesta Bratislava a BSK, nie je zatiaľ známe.

Zdroj: BallroomSceneCZSK

 

Zdroj: BallroomSceneCZSK

 

Zdroj: BallroomSceneCZSK

 

Zdroj: BallroomSceneCZSK