Regióny Bratislava Top

FOTO Kritizované CYKLOPRUHY v centre Bratislavy zasiahla zmena: Mesto ustúpilo: TOTO už ODSTRÁNILO

Zdroj: TASR/Dano Veselský, zoznam.sk

BRATISLAVA – Cyklopruhy na Vajanského nábreží v hlavnom meste od počiatku vyvolávajú rozporuplné reakcie. Kritike čelili aj obrubníky, ktoré motoristi označili ako rizikové pre ich zlú viditeľnosť. Menej než rok od otvorenia cyklotrasy ich mesto čiastočne odstránilo.

Keď vlani v lete pribudli v strede cesty obrubníky, oddeľujúce pruh pre bicykle od vozovky pre autá, kritici poukazovali na možné nebezpečenstvo. Už krátko po ich osadení došlo na Vajanského nábreží ku kolízii autobusu a električky, ktoré sa vedľa seba nezmestili.

Následne sa ozvali vodiči, ktorí si na obrubníkoch poškodili autá. Mesto ich preto dodatočne vyznačilo reflexnými prvkami, oranžovými plastovými stĺpikmi. Situáciu skomplikovali aj vodičom MHD.

V uplynulých dňoch došlo k ďalšej zmene. Obrubníky na viacerých miestach na Vajanského nábreží zmizli. Ako pre Regióny.sk uviedol magistrát, zmeny realizuje v záujme bezpečnosti a plynulosti dopravy. “Bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky je pre nás najdôležitejšia, preto situáciu v meste priebežne monitorujeme, vyhodnocujeme a navrhujeme zmeny organizácie dopravy, vrátane zmien na Vajanského nábreží,” uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Zdroj: zoznam.sk

Ako priblížil, v tomto úseku mesto zrealizovalo niekoľko opatrení na zlepšenie bezpečnosti a plynulosti dopravy. Napríklad osadenie nových semaforov pri Univerzite Komenského na Šafárikovom námestí s cieľom zvýšiť plynulosť a bezpečnosť premávky, doplnenie reflexných prvkov, zlepšenie viditeľnosti ostrovčekov.

“Ďalším opatrením, ktoré sme navrhli a komunikovali už pred časom, je aj lokálne odstránenie niektorých obrubníkov, či už pre zlepšenie plynulosti vychádzania vozidiel MHD zo zastávky, alebo aj pre jednoduchšie zaraďovanie a pripájanie sa vozidiel. K úpravám sme pristúpili aj po dohode s Krajským dopravným inšpektorátom,” doplnil hovorca.

Zdroj: zoznam.sk