Regióny Bratislava Top

FOTO Tento muž okráda vlastných KAMARÁTOV: ŠOKUJÚCE nekalé praktiky! POZOR, nenaleťte aj vy

Ilustračná foto. Zdroj: Facebook

SENEC – Ľudia varujú pred podvodníkom Masut C., ktorý sa nebráni okradnúť aj svojich priateľov. Spočiatku s vami udržuje dobré priateľské vzťahy, aby vám potom mohol ponúknuť veľmi výhodný biznis. Neskôr prídete ale na to, že výhodný bol len pre neho. Svoj príbeh aj s detailným opisom jeho postupu rozpovedala jedna z bezmocných obetí.

 

V obci Senec si nie práve najpoctivejší biznis založil Masut C., na ktorého upozorňujú oklamaní ľudia. Ide o údajného podvodníka, ktorý sa s vami najprv emocionálne zblíži. Pozýva vás na kávu a pomáha vám.. Na toto mu skočil aj jeden poškodený, ktorý popisuje jeho nekalé “podnikateľské” praktiky.

Poškodený si s priateľkou zobrali úver, pretože sa mali sťahovať do druhého bytu a chceli sa trochu zabezpečiť. S kamarátom Masutom C. samozrejme o celej situácii hovorili a spomenul mu aj výšku úveru, ktorý si zobral. O pár dní prišiel kamarát s nápadom, že spoločne kúpia auto z Nemecka od jeho známeho. Malo ísť o Audi A7 3., ročník 2011. Auto malo byť búrané, ale s malými poškodeniami prednej strany. Vychádzalo to na 3800€, a preto to vyzeralo na dobrý biznis. Masut chcel, aby do toho išli spoločne a zisk aj náklady by si rozdelili na polovicu.

Podvodník, ktorý okradol vlastného kamaráta. Zdroj: Facebook

Poškodený mal zabezpečiť náhradné diely a opravu, pričom údajný podvodník si zobral na starosť osobný dovoz. Poškodený mu teda dal polovicu peňazí na nevyhnutné náklady a podpísali spolu len vlastnoručne vytvorené čestné vyhlásenie o spolupráci. Neboli tam uvedené ani všetky ich osobné údaje. Už v tomto dokumente boli falošne zapísané Masutove osobné údaje okrem mena, čo sa poškodený dozvedel až neskôr. A potom sa začal kolotoč výhovoriek. Najprv zabudol, že musí platiť nájom a peniaze mu majú prísť do pár dní z nejakej údajnej fakturácie. Potom išiel teda do Nemecka po auto, kde si požičal na meno poškodeného vlečku a musel zaplatiť depozit vo výške 2000€. Potom bolo treba zaplatiť daň za auto, podľa nejakého nového zákona. Ďalších 1000€. Peniaze chceli aj ľudia, čo išli s ním. Audi samozrejme zadržali aj na hraniciach kvôli papierom. Všetko mu poškodený uhradil, pretože ho presvedčil, že peniaze mu prídu do 2-3 dní. Avšak peniaze mu stále nechodili a problém bol údajne v banke.

Poškodený mu ako dobrému kamarátovi dokonca požičal peniaze aj na jedno auto, ktoré mal kúpiť na Slovensku od známeho. Keď už nevedel, ako ďalej ťahať peniaze pomocou biznisu, začal útočiť na city poškodeného. Jeho priateľke vraj umrel dedko a chcel jej pomôcť s pohrebom. Poškodený sa nechal takto postupne okradnúť o sumu 13 500€. Aj keď už auto malo byť na Slovensku, k poškodenému sa nikdy nedostalo a ani jeho peniaze. Dokonca sa s poškodeným prestal aj stretávať. Smiešnu sumu 600€ mu vrátil po bratrancovi. Väčšina týchto financií bola platená v hotovosti, takže neexistuje na ne žiadny doklad.

Poškodený teraz varuje aj ostatných ľudí, aby aj oni nedoplatili na svoju dôverčivosť.

V tejto súvislosti sme už kontaktovali Krajské policajné riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave, ale na odpovede stále čakáme.

TÍTO SUPER podvodníci OKRADLI ľudí o desaťtisíce: Majú PREMYSLENÝ postup! Môže ísť o organizovanú skupinu