Regióny Bratislava Top

FOTO VIDEO Už toho bolo dosť. Veľký protest, ulice Bratislavy zaplavili tisícky ľudí

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – Tisícky nespokojných ľudí prišli v sobotu na Námestie slobody v Bratislave, aby vyjadrili svoj nesúhlas s opatreniami vlády v boji s pandémiou nového koronavírusu. Pred Úradom vlády SR protestovali proti očkovaniu a zotročovaniu Slovenska. Vyzvali na okamžité zastavenie podľa nich nebezpečného očkovania, najmä detí.

 

“Okamžite stop experimentovaniu na ľuďoch, deťoch obzvlášť, toxickou experimentálnou vakcínou, na ktorých prebiehajú klinické štúdie. Nie sme pokusné králiky,” odkázali občania. Davom sa niesli zároveň výkriky o tom, že sa nedajú nielen očkovať, ale ani testovať. Za problém označili nie tých, ktorí sa očkovať nedajú, ale liečbu zaočkovaných.

Rečníci i protestujúci odsúdili tiež segregovanie ľudí v 21. storočí, ktoré je podľa nich neprípustné. Rečníci tiež odkázali, aby sa ľudia nerozdeľovali, ale spájali, a to tí, ktorí sa očkovať nechcú, dať spolu s tými, ktorí systému veria a zaočkovali sa.

 

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

Na proteste, ktorý podporili aj niektorí politici, zazneli tiež viaceré vulgarizmy a expresívne vyjadrenia na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej i niektorých koaličných politikov či odborníkov. Obyvatelia im zároveň odkázali, že Slovensko si nedajú.

Na pódiu vystúpili aj niektorí zástupcovia Slovákov žijúcich v pohraničí, ktorí žiadajú úpravu podmienok na hraniciach.

 

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

Polícia počas sobotného verejného zhromaždenia v Bratislave nezaznamenala žiadne prípady narušenia verejného poriadku. Situáciu na území hlavného mesta však naďalej monitoruje. Uviedol to hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

“Nezaznamenali sme žiadne prípady narušenia verejného poriadku, jedna osoba bola predvedená na príslušný policajný útvar z dôvodu podania vysvetlenia v súvislosti s používaním dronu,” priblížil Szeiff. Ubezpečil, že na verejný poriadok na území Bratislavy dohliadal dostatočný počet policajtov.